Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

poniedziałek, 25 kwietnia 2011

Poniedziałek, 25.04: Rehabilitacja Kubicy przebiega bardzo szybko

Jak powiedział lekarz Roberta Kubicy, Riccardo Ceccarelli, rehabilitacja Polaka jak dotąd przebiegała błyskawicznie, ale regeneracja nerwów, na którą teraz trzeba czekać, będzie trwała długo. Jak pisałem wcześniej, dopiero pod koniec sierpnia okaże się czy i kiedy krakowianin będzie mógł wrócić do ścigania.Ceccarelli powiedział, że powrót Kubicy do zdrowia przebiegał tak szybko, że było możliwe danie mu kilku dni na odpoczynek w jego domu w Monako. Potem Robert uda się do kliniki Włocha, gdzie będzie przechodził specjalnie przygotowany program treningowy pod okiem kilku specjalistów.

Wszystkie kości w ciele Polaka zostały złożone i są na drodze do wyzdrowienia. Nie wiadomo jednak czy będzie możliwe odzyskanie pełnej ruchliwości łokcia oraz władzy w dłoni potrzebnej do jazdy samochodem Formuły 1. Teraz lekarze, kibice, a przede wszystkim sam Kubica, muszą czekać na regenerację poważnie uszkodzonych nerwów. Odbudowują się one w tempie około 1 milimetra na dobę, ale wszystko uzależnione jest oczywiście od uwarunkowań pacjenta. Gdy nerwy będą już zregenerowane Kubica będzie musiał nauczyć się ponownie nimi władać.

Pamiętajmy, że nadal nie wiadomo czy kierowca Lotus Renault GP będzie mógł ponownie ścigać się w Formule 1. Nie mniej, dzisiejsze informacje Ceccarelliego o szybkim tempie rehabilitacji pozwalają mieć nadzieje, że będzie ona nadal tak błyskawiczna jak dotychczas.

Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.pl

1 komentarz:

pomoc-dla-mateusza pisze...

Dużo zdrowia i kolejnych sukcesów Panie Robercie.:)