Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

poniedziałek, 18 kwietnia 2011

Poniedziałek, 18.04: Piękny gest World Series by Renault dla Roberta Kubicy

Świat wyścigowy nie zapomina o Robercie Kubicy. Piękny i bardzo niespodziewany gest względem Polaka wykonali uczestnicy World Series by Renault, serii, którą w 2005 roku Polak wygrał. Podczas inauguracji sezonu na torze Motorland Aragon w Hiszpanii ustawili oni wielki baner ze zdjęciem Polaka i słowami "See you soon Robert". Przed rozpoczęciem wyścigu kierowcy i członkowie drużyn zrobili sobie na jego tle pamiątkowe zdjęcie.Zwycięstwo w World Series by Renault 3,5 litra w 2005 roku było największym sukcesem Roberta Kubicy przed startami w Formule 1. Dzięki niemu Kubica właściwie trafił do F1, gdyż nagrodą za wygranie tej serii były testy samochodem Renault F1, w ówczesnych czasach najlepszym autem w stawce. Podczas tych testów Kubica wypadł świetnie, co od razu skupiło na nim uwagę kilku zespołów Formuły 1, między innymi Minardi i BMW Sauber.

Teraz, kiedy Robert przeżywa najtrudniejszy okres w swojej karierze, dawni przyjaciele nie zapominają o nim. Przed rozpoczęciem niedzielnego wyścigu, na prostej startu-mety toru Motorland Aragon w Hiszpanii ustawiono wielki baner ze zdjęciem Roberta Kubicy (tym samym, które widnieje u góry mojego bloga), oraz napisem "See you soon Robert", na jego tle zawodnicy i członkowie zespołów pozowali do pamiątkowego zdjęcia. Można je zobaczyć pod następującym adresem: World Series by Renault pozdrawia Roberta Kubicę

Współorganizator serii, Jaime Alguersuari senior (ojciec Jaime), powiedział: "Chcemy wspierać Roberta w walce o powrót do sportu, to oczywiste. Trafił do Formuły 1 prosto z Formuły Renault 3.5. To pokazuje, jak wielki talent posiada. 2005 rok był kluczowym dla jego kariery i bardzo istotnym dla całej World Series by Renault."

"Wiemy jak bardzo ambitny jest Kubica i jaką ma w sobie determinację do ciągłego doskonalenia siebie. Jestem pewien że zobaczymy go na torze już w tym roku. Zrobi wszystko by ponownie stanąć do rywalizacji w Formule 1. Chcemy pokazać, że wszyscy o nim pamiętamy i myślimy o nim każdego dnia. Życzymy mu szybkiego powrotu do zdrowia. Wszyscy czekamy na Ciebie Robert, do zobaczenia wkrótce!"


To bardzo pocieszające, że środowisko sportów motorowych nie zapomina o polskim kierowcy i wierzy w jego powrót.

Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.pl

1 komentarz:

Monika pisze...

Lubię te miłe gesty <3