Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 14 kwietnia 2011

Czwartek, 14.04: Kubica zaczyna chodzić z "balkonikiem"

Ostatnie dni są bardzo intensywne dla Roberta Kubicy, który przechodzi bardzo ważny etap rehabilitacji. Polak zaczyna już przygotowania do wyjścia ze szpitala, ćwicząc powrót do sprawności nóg. Jak poinformował Francesco Lanza, ortopeda, który przeprowadzał operacje Polaka, Kubica zaczyna stawia już pierwsze kroki, póki co przy pomocy "balkonika", na którym się opiera.

Stanięcie na nogi i przywrócenie im sprawności pozwalającej na swobodne chodzenie, jest jednym z ostatnich etapów szpitalnej części rehabilitacji. Po tym jak Robert ponownie opanuje chodzenie i zostaną przeprowadzone wszystkie badania ręki, Polak będzie teoretycznie mógł wyjść ze szpitala.

Jak powiedział Lanza, Kubica zaczyna już bardzo powoli stawiać pierwsze samodzielne kroki. Czyni to oczywiście bardzo powoli, przy pomocy tzw. "balkonika". Lanza podkreśla, że Robert był praktycznie unieruchomiony przez dwa miesiące, co czyni powrót do sprawności mięśni długim.

"Kubica uczy się przybierać poprawną postawę chodzenia. Myślę, że w ciągu 10 najbliższych dni będzie mógł już spokojnie chodzić" - powiedział Włoski lekarz o postępach kierowcy Lotus Renault.

Lanza powiedział, że nadal nie znana jest data wyjścia ze szpitala krakowianina, wszystko będzie zależało od niego samego i specjalistów opiekujących się procesem jego rehabilitacji. Według niego jednak, gdy tylko Robert odzyska samodzielność, będzie mógł opuścić placówkę Santa Corona w Pietra Ligure, w której przebywa od 6 lutego.

Cieszymy się, że coraz więcej pozytywnych informacji dobiega nas z Pietra Ligure.

Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.pl

1 komentarz:

qweer pisze...

Żałuję że wcześniej nie znalazłam tego bloga. Cieszy mnie to, że nasz fenomenalny sportowiec powoli wraca do zdrowia. Robert, trzymaj się!