Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 30 marca 2011

Środa, 30.03: Jak będą wyglądały pierwsze kroki Kubicy?

Dowiedzieliśmy się dziś nieco więcej o tym, jak będą wyglądały pierwsze kroki Roberta Kubicy po wypadku w rajdzie Ronde di Andora w Ligurii. Polak od prawie 2 miesięcy jest przykuty do szpitalnego łóżka, ale według lekarzy, w ciągu najbliższych dwóch tygodni powinien postawić swoje pierwsze kroki zbliżające go do powrotu do Formuły 1.Mówiąc o obrażeniach Kubicy większość osób ma na myśli rękę i bark. Trzeba jednak pamiętać, że bardzo poważnych uszkodzeń doznała prawa noga Polaka. Robert miał wielokrotne złamania otwarte, uszkodzoną rzepkę i piętę oraz połamaną stopę. Mówiło się również o złamaniu główki kości udowej. To, że już po 2 miesiącach od fatalnego wypadku krakowianin będzie próbował stawać, należy uznać za sukces.

Początkowo Robert będzie obciążał lewą nogę, potem będzie również podejmował próby stawiania prawej dolnej kończyny, początkowo z zaledwie 30% obciążeniem. Należy podkreślić, że zacznie się od stawania na nogach, dopiero po przygotowaniu prawej nogi będzie można mówić o pierwszych krokach.

Już teraz Kubica jest poddawany zabiegom mającym przygotować jego prawą kończynę do chodzenia. Nie wiadomo jednak jak plany rozpoczęcia chodzenia sprawdzą się w praktyce. Lekarze na pewno nie będą się spieszyć, wiadomo już, że z powrót do pełnej sprawności prawej nogi Kubicy będzie możliwy. Jeżeli chodzi o rękę nadal tego nie wiemy.


Lekarze potwierdzili jednocześnie, że stan Kubicy stale się poprawia.


Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.pl

Brak komentarzy: