Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

poniedziałek, 28 marca 2011

Poniedziałek, 28.03: "Kubica oglądał wyścig jak dziecko kreskówkę"

Robert Kubica w ostatnich 11 latach nie miał wielu okazji do oglądania na żywo wyścigów Formuły 1 w telewizji, od 5 lat nie robił tego w ogóle. Niestety teraz był zmuszony do śledzenia poczynań swoich kolegów z toru w swoim szpitalnym pokoju w Pietra Ligure. Jednak jak twierdzi menadżer Polaka, Daniele Morelli, oglądanie wyścigu było dla Kubicy dużą przyjemnością. Włoch porównał nawet Roberta do "dziecka oglądającego kreskówkę."Polak oglądał rywalizację na torze Albert Park w Melbourne w towarzystwie swojej dziewczyny, Edyty Witas i Daniele Morelliego. Dużym zaskoczeniem dla Roberta było tempo jego zespołu, Lotus Renault GP. Powiedział, że już podczas testów samochód wydawał się być bardzo szybki. Kubica bardzo cieszył się z 3. miejsca Pietrowa. Krakowianin pogratulował Rosjaninowi, mówiąc, że jechał  jak "doświadczony kierowca, zachowujący stalowe nerwy, i nie popełnił choćby najmniejszego błędu."

Oprócz emocji związanych z występem jego zespołu, Kubicy bardzo podobała się walka o 4. miejsce najpierw między Massą i Buttonem, a potem między Alonso i Webberem. Polaka wzruszyły również pozdrowienia, jakie przekazali dla niego członkowie jego zespołu.

"Robert był szczęśliwy widząc, jak wiele przyjaciół ma w padoku" - powiedział Morelli.

Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.pl

1 komentarz:

Magda pisze...

Witam!
Super, że zdajesz relacje z rekonwalescencji Roberta! Mocno trzymam za niego kciuki! Mieszkam blisko szpitala w Pietra Ligure i zapraszam na mojego bloga, gdzie zamieściłam post o odwiedzinach u Roberta!
http://magdetta.blogspot.com/2011/02/z-wizyta-u-roberta-kubicy.html