Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

poniedziałek, 7 marca 2011

Poniedziałek, 07.03: Kubica musi skoncentrować się najpierw na swoim zdrowiu

Jak powiedział szef zespołu Lotus Renault, Eric Boullier, Robert Kubica musi się teraz skupić na powrocie do zdrowia, a dopiero potem myśleć o ponownym ściganiu. Polak nadal przebywa w szpitalu Santa Corona w pietra Ligure. Niestety nie otrzymujemy żadnych nowych informacji na temat jego stanu zdrowia.


W opublikowanym niedawno wywiadzie Boullier powtarzał, że nie da się teraz przewidzieć konkretnej daty powrotu Kubicy do sportu. Francuz radził również Robertowi aby skupił się najpierw na sobie:

"To dla niego bardzo trudne, ponieważ zawsze kochał jeździć i ciężko pracował aby robić to jak najlepiej. Na razie jednak musi sobie to odpuścić i skupić się na swoim zdrowiu" - powiedział szef Lotus Renault.


Niestety kibice nie otrzymują dużo informacji na temat Roberta Kubicy. Wiemy oczywiście, że w jego stanie trudno spodziewać się wieści o dużych postępach, ale zwykła informacja, że wszystko jest w porządku i zmierza ku dobremu byłaby wskazana. Ostatnie informacje o stanie krakowianina pochodzą właśnie od Boulliera i mówią, że rozpoczął on już drobne zabiegi rehabilitacyjne i jest w dobrym nastroju. Milczy nawet ten, który informacji udzielać powinien, czyli Daniele Morelli, menadżer Kubicy. O stanie kierowcy Lotus Renault nie chce również wypowiadać się personel medyczny szpitala.


Przypomnijmy, że w szpitalu Santa Corona zainstalowano system monitoringu oraz zatrudniono firmę ochroniarską, aby nikt niepowołany nie dostał się w pobliże Polaka. Pozostaje nam zatem mieć nadzieję, że wszystko jest na dobrej drodze i że już niebawem nasze nadzieje zostaną potwierdzone oficjalnym komunikatem.


Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.pl

Brak komentarzy: