Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 18 marca 2011

Piątek, 18.03: Kubica za trzy tygodnie zacznie chodzić

Lekarze ze szpitala Santa Corona w Pietra Ligure opublikowali dziś biuletyn medyczny, w którym poinformowali, że Robert Kubica za około trzy tygodnie może zacząć chodzić. Stan Polaka po sobotniej operacji łokcia jest dobry. Rehabilitacja na ręce, barku i prawej nodze będzie kontynuowana zgodnie z harmonogramem.Od ponad tygodnia lekarze nie podawali żadnych oficjalnych komunikatów dotyczących zdrowia Kubicy. Zrobili to dziś informując, że "kierowca dobrze przeszedł ostatnią operację łokcia, której celem było przywrócenie jego prawidłowego funkcjonowania". Wiemy również, że chirurdzy, którzy operowali Polaka są zadowoleni z jego postępów i uznają rehabilitację za satysfakcjonującą.

Kubica ma obecnie zabiegi rehabilitacyjne na ręce, barku i nodze. Na ćwiczenia łokcia jest jeszcze za wcześnie.

Wkrótce będzie widać pierwsze wymierne efekty rehabilitacji, gdyż według lekarzy za około trzy tygodnie - czyli dwa miesiące po wypadku - Kubica będzie mógł zacząć chodzić.

Pamiętajmy jednak, że najbardziej z wypadku z 6 lutego ucierpiała ręka Roberta i to od jej sprawności będą zależały szanse powrotu Polaka do ścigania w Formule 1. Jednak obecne postępy dobrze rokują na przyszłość biorąc pod uwagę skalę obrażeń krakowianina.

Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.pl

Brak komentarzy: