Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 4 marca 2011

Piątek, 04.03: Kubica wraca do zdrowia z uśmiechem na twarzy

Lekarze ze szpitala Santa Corona w Pietra Ligure są zadowoleni z postępów, jakie czyni przebywający tam  Robert Kubica. Polak powoli wraca do zdrowia, a czyni to z uśmiechem na twarzy. Zdziwiony dobrym samopoczuciem kierowcy Lotus Renault jest cały personel medyczny placówki. 


Dziś informacji o krakowianinie dostarczali nam rzecznik szpitala oraz szef zespołu Kubicy, Eric Boullier. Francuz opowiedział o swojej niedawnej wizycie u Kubicy: "Byłem u Roberta w środę. Wszystko jest ok, choć dopiero w tym tygodniu rozpoczął rehabilitację. W najcięższym stanie jest jego łokieć i dłoń, które najbardziej ucierpiały. Z osądami musimy zaczekać jeszcze kilka tygodni".

Boullier powiedział, że jak dotąd wszystko przebiega prawidłowo, a Polak jest w dobrym humorze, czym są zdziwieni pracownicy szpitala Santa Corona: "Byli zdumieni, że uśmiech nie znika z jego twarzy".

Na temat stanu medycznego Polaka wypowiadał się dziś natomiast rzecznik szpitala, Roberto Carrozzino. Włoch wyjaśnił, że jak dotąd, wszystko przebiega dobrze, a brak oficjalnych wieści na temat stanu zdrowia Kubicy jest spowodowany brakiem znaczących zmian jego kondycji. Carozzino poinformował, że nie są planowane żadne nowe komunikaty medyczne, gdyż powrót do zdrowia po tak dużych obrażeniach musi trwać długo i przebiega bardzo powoli.

"Teraz trwa oczekiwanie na to, aż zrosną się kości i zagoją rany pooperacyjne" - dodał rzecznik.


W ciągu kilku najbliższych tygodni lekarze powinni uzyskać pełniejszy obraz stanu zdrowia Roberta i poinformować nas o dalszych krokach.

Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.pl

Brak komentarzy: