Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

niedziela, 13 marca 2011

Niedziela, 13.03: Celli: Kubica wróci do F1, możliwa kolejna operacja

Profesor Luigi Celli, który przeprowadzał wczorajszą operację Roberta Kubicy, wierzy, że polski kierowca wróci do ścigania w Formule 1. Według lekarza sobotni zabieg się udał - Celli wyjaśnił również na czym on polegał.W sobotę, między 10.30 a 13.30 polskiego czasu została przeprowadzona operacja mająca na celu rekonstrukcję uszkodzonego stawu łokciowego. Przeprowadzał go profesor Luigi Celli, znany chirurg łokcia z kliniki w Modenie.

"Wraz z moim zespołem zrekonstruowaliśmy uszkodzony staw" - powiedział wczoraj chirurg. Według niego operacja zakończyła się sukcesem. Niestety Celli nie wykluczył konieczności przeprowadzenia kolejnego zabiegu. Jeżeli do niego dojdzie, zostanie przeprowadzony w Modenie, w specjalistycznej klinice.

"Zabieg zostanie przeprowadzony w Modenie. Teraz było to niemożliwe, ponieważ transportowanie Kubicy nie jest wskazane" - powiedział Luigi Celli. Profesor wypowiedział się również na temat szans powrotu Kubicy na tor. Powiedział, że nie jest możliwe przewidzenie konkretnej daty, gdyż czeka go długa rehabilitacja: "Kości i mięśnie muszą się zrosnąć i odzyskać sprawność, jesteśmy jednak z moim zespołem całkowicie przekonani, że Kubica wróci do Formuły 1."

Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.pl

Brak komentarzy: