Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 2 marca 2011

Środa, 02.03: Kierowcy F1 stworzyli film dla Roberta Kubicy

Na oficjalnej stronie Formuły 1 pojawił się film, na którym 22 kierowców przekazuje życzenia szybkiego powrotu do zdrowia i ścigania dla Roberta Kubicy, leżącego w szpitalu Santa Corona w Pietra Ligure po fatalnym wypadku w rajdzie Ronde di Andora. Film powstał podczas ubiegłotygodniowych testów w Montmelo pod Barceloną.


Na temat stanu zdrowia Roberta nie otrzymaliśmy dziś nowych informacji. Środa była dla Polaka kolejnym dniem odpoczynku i lekkich ćwiczeń rehabilitacyjnych. Być może Kubica oglądał dziś miłą niespodziankę jaką zrobili mu jego koledzy z toru.

Ponad dziesięciominutowy film jest kompilacją wypowiedzi większości stawki kierowców Formuły 1, którzy życzą Robertowi wszystkiego najlepszego, a przede wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia i na tor.

Najczęściej padają słowa o tym, że wszyscy tęsknią za Polakiem i że czuć, iż brakuje kogoś ważnego w padoku. Kierowcy często odnoszą się do ulubionego hobby Polaka, czyli gry w pokera i deklarują chęć rozegrania kolejnych partii.

Zawodnicy często podkreślali jakim wielkim szokiem była dla nich informacja o jego wypadku i jak pilnie śledzili kolejne komunikaty. Najbardziej wzruszająco opowiadał Fernando Alonso, który zwierzył się o swojej sympatii do Roberta. Hiszpan był wyraźnie poruszony całym zdarzeniem.

W filmie wypowiadają się również: przyjaciel Roberta Kubicy, Vitantonio Liuzzi i szef zespołu Lotus Renault GP, Eric Boullier.

Bardzo znamiennej wypowiedzi udzielił Nick Heidfeld, który zastąpi Kubicę w tym sezonie w F1. Niemiec powiedział: "Wiem, że możesz być wkurzony widząc mnie w barwach twojego zespołu, jeżdżącego twoim samochodem, ale może to będzie jeszcze większa motywacja dla ciebie do szybkiego powrotu."

Na żarty pozwolili sobie Rubens Barrichello i Jenson Button. Brazylijczyk powiedział: "Może trzeba było powiedzieć lekarzom, żeby podczas ostatniej operacji zmniejszyli ci trochę nos" - uśmiechając się serdecznie.

Z kolei Button namawiał Roberta do odstawienia morfiny i powrotu do samochodu: "Wiem, że rozkoszujesz się morfiną, ale czas z nią skończyć i wracać na tor."

Wypowiedzi nie udzielili jedynie Felipe Massa, Nico Rosberg i Jarno Trulli, jednak ich brak w filmie na pewno był przypadkowy, gdyż wszyscy oni mają z Kubicą dobre stosunki poza torem.

Cały film można obejrzeć tu: http://www.formula1.com/news/headlines/2011/3/11788.html


Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.pl

Brak komentarzy: