Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 17 marca 2011

Czwartek, 17.03: Kubica szybko zdrowieje, chce już chodzić

Bardzo dobre wiadomości na temat Roberta Kubicy przekazał nam Eric Boullier, szef zespołu Lotus Renault. Francuz powiedział, że Polak wraca do zdrowia szybciej niż przypuszczano, ciężko trenuje i już stara się wstawać z wózka inwalidzkiego.Boullier ma stały kontakt z Robertem, który od wypadku 6 lutego w rajdzie Ronde di Andora przebywa w szpitalu Santa Corona w Pietra Ligure. Kubica intensywnie ćwiczy, starając się odzyskać siłę mięśni w tych partiach ciała, w których jest to już możliwe.

"Rokowania na temat Roberta są pozytywne. Jeżeli chodzi o postępy w leczeniu i rehabilitację to już wyprzedził swój grafik i przewidywania lekarzy. Trenuje na tyle ciężko, na ile tylko pozwala mu jego zdrowie"  - powiedział dziś Eric Boullier.

Podobno Kubica już stara się wstawać z wózka inwalidzkiego, jednak gdy lekarze zauważyli te próby, zabronili ich Polakowi i kazali mu "zwolnić". To polecenie jest dość obce naszemu jedynakowi w F1.

Jak podkreślają wszyscy obserwujący Polaka, jest on wzorowym pacjentem, ma mnóstwo motywacji i wiary. Bardzo ciężko pracuje na to aby jak najszybciej wrócić do pełni zdrowia.

"Świeci przykładem dla innych pacjentów, a lekarze go wspierają. Jest ekstremalnie zmotywowany, ma morale i nawet jeżeli ma gorszy dzień, zachowuje dobrego ducha" - dodał Boullier.

Czekamy na więcej dobrych wieści dotyczących Roberta.

Więcej informacji o całej Formule 1 znajdziesz na www.f1ultra.pl

Brak komentarzy: