Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 24 lutego 2011

Czwartek 24.02: Stan Roberta Kubicy stale się poprawia

Stan Roberta Kubicy, zarówno pod względem psychicznym jak i fizycznym, poprawia się z dnia na dzień. Polak ma czucie w palcach prawej ręki i już myśli o właściwej rehabilitacji. Specjaliści podkreślają jednak, że czeka go długa droga do powrotu do Formuły 1.


Wiadomości o stanie zdrowia kierowcy Lotus Renault otrzymywaliśmy dziś z dwóch źródeł. Pierwszym był Mikołaj Sokół - dziennikarz i przyjaciel Roberta Kubicy. Wrócił on właśnie do Polski z Pietra Ligure, gdzie widział się z krakowianinem. Sokół powiedział, że stan Kubicy, biorąc pod uwagę to co przeżył, jest dobry, a Polak myśli już intensywnie o powrocie na tor. Panowie rozmawiali głównie o wynikach testów. Robert ma do dyspozycji wszystkie dane z bolidów Lotus Renault.

"Robert zdaje sobie sprawę z tego co go spotkało, ale jest w dobrym humorze, biorąc pod uwagę okoliczności. Cała prawa strona jego ciała jest dość szczelnie zapakowana, ale na lewej może być poddawany pewnym zabiegom. Widać po Robercie, że długo w szpitalu nie wytrzyma" - powiedział dziś dziennikarz w wywiadzie dla TVN24.

Drugim źródłem informacji o Robercie był rzecznik szpitala Santa Corona w Pietra Ligure Roberto Corrozzino. Powiedział on, że stan Kubicy stale się poprawia, a po operacji nie stwierdzono żadnych infekcji, których ryzyko było duże. Kubica ma czucie w końcach palców i lekko nimi zgina.

Według Corrozzino w ciągu dwóch tygodni lekarze będą w stanie otrzymać prognozy na temat dalszego leczenia kierowcy Lotus Renault.

"Wiadomości są krzepiące, ale przed Robertem jeszcze długa droga, prawdziwa rehabilitacja zacznie się dopiero za jakiś czas" - powiedział rzecznik.

Najbliższy biuletyn lekarski dotyczący zdrowia Polaka ma zostać wydany jutro. Miejmy nadzieję, że spotkamy w nim jeszcze lepsze wieści.


Najświeższe informacje o całej Formule 1 znajdziesz na http://f1ultra.pl

Brak komentarzy: