Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

wtorek, 13 października 2015

Trudny debiut Loeba

Sebastien Loeb, 9-krotny Rajdowy Mistrz Świata, zaliczył bardzo intensywne dni w Maroku, gdzie debiutował w rajdach cross-country w barwach Peugeota.Ostatecznie, po wielu problemach, udało mu się ukończyć rywalizację.


Francuz najpierw miał problemy z turbiną i wrócił do serwisu tylko dzięki pomocy kierowcy ciężarówki. Drugi dzień był czysty, ale trzeciego Loeb popełnił błąd i jego auto przewróciło się na bok co możecie zobaczyć poniżej.


Sebastien Loeb / Daniel Elena Rally du Maroc (ES3). Sans dessus desous! Down Under!
Posted by Peugeot Sport on 8 października 2015


Czwarty dzień był dla niego znacznie lepszy i udało mu się uzyskać 3 czas na odcinku liczącym 293 kilometry. Ostatniego dnia znów pojawiłu się kłopoty gdy Loeb przebił oponę i zakopał się w piasku.

Mimo wszystko 44. miejsce i niezłe tempo 4. dnia cieszyły Francuza pilotowanego przez Daniela Elenę. Jego kolega z zespołu i były rywal z WRC, Carlos Sainz, musiał wycofać się z rajdu czwartego dnia (będąc na prowadzeniu) po awarii silnika. Wygrał Nasser Al-Attiyah w Mini a piąty był Mikko Hirvonen.

Rajd był dla Loeba i Hirvonena przygotowaniem przed debiutem w Rajdzie Dakar 2016.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

1 komentarz:

marshad pisze...

Szykują się jeszcze nieco większe emocje na przyszłoroczny Dakar =]
Jeden z najtrudniejszych sportów motorowych do ujęcia w relacjach TV, ale za to jakie piękne to ujęcia - zarówno natury jak i pojazdów oraz zawodników z nią walczących. Definitywna atrakcja sezonu.