Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 22 października 2010

Rajd Hiszpanii - straty/zyski w sekundach na kilometr [Aktualizacja poniedziałek, godz. 14:40, postęp RK w Hiszpanii, po ostatnim OS]

fot. Maciej Targowski
Witam serdecznie w nowej serii bloga, "Trochę statystyki". 
Znajdziecie tutaj odpowiedź na pytanie o tempo jakie prezentuje Robert Kubica na poszczególnych OS-ach rajdów WRC, a także statystyki innych kierowców, wybranych przez was w komentarzach. Seria ta będzie się rozwijać, także z waszym udziałem. Jeśli macie uwagi, propozycje statystyk, kierowców których tempo też  chcielibyście zobaczyć, piszcie w komentarzach pod postem. 

Po emocjach związanych z asfaltowym Rajdem Korsyki, nadszedł czas na ostatnią w tym roku rundę asfaltową. Rajd Hiszpanii, jest jedynym rajdem w kalendarzu WRC, który łączy jazdę na szutrze (w piątek) z jazdą na nawierzchni asfaltowej (w pozostałe dni). Jak zespół Kubicy poradzi sobie z szybką zmianą specyfikacji auta, z szutrowej na asfaltową? Ile straci do lidera na poszczególnych OS-ach?

Tabelę z wynikami RK będę aktualizował po każdym dniu Rajdu Hiszpanii.
 Tempo Kubicy w tegorocznych rajdach WRC

Poniżej  tabele ze statystykami.Aktualizacja piątek, godz. 19:13

Wyniki Kubicy po 9 OS. Pierwsze 2 wygrane szutrowe OS-y w karierze Kubicy (w tym jeden ex aequo z Tanakiem). Świetne tempo na pozostałych odcinkach. Niestety 3 nieczyste OS-y skutkują słabą pozycją w generalce. Straty czasowe są jednak znacznie niższe niż w przypadku Rally2.


Aktualizacja sobota, godz. 12:53

Statystyki po 13 OS. Kubica utrzymuje genialne tempo, tracąc zaledwie 0,2-0,6 sek/km do lidera.

Aktualizacja sobota, godz. 18:24

Statystyki po 17 OS.

Aktualizacja niedziela, godz. 14:02

Statystyki po ostatnim OS. Później zamieszczę tabelę śledzącą postępy Roberta Kubicy w oparciu o punktację Ligi Fantasy. Bardzo dobre tempo Kubicy w niedzielę (strata do lidera w granicach 0,4-0,7 sek/km), przygoda na 13 OS. 5 miejsce ex aequo na Power Stage jest niesamowite z uwagi na problemy z drugim biegiem skrzyni Fiesty.Tabela podsumowująca miejsca zajmowane przez Kubicę w całym Rajdzie Hiszpanii. 2 Wygrane OS, aż 11 OS-ów Polska załoga ukończyła w top 5!
Aktualizacja poniedziałek, godz. 14:40

Poniżej tabela mierząca postępy Kubicy w rajdzie Hiszpanii. Statystyki mówią same za siebie, postęp jaki Kubica zrobił w tym rajdzie jest ogromny. Poprawa dojeżdżalności OS-ów w dobrym tempie, przełożyła się na prawie 2-krotnie wyższą średnią punktów na OS w porównaniu do 2014 roku. Szybkość (średnia punktów na czystych OS-ach) także jest większa o 60%. Jest to największy postęp Kubicy w rajdzie, jaki miałem przyjemność opisać w swoich statystykach w tym sezonie. Świetne tempo na szutrowych OS-ach jest szczególnie dobrym prognostykiem na przyszłość.

W miniony weekend Hiszpania dołączyła do Monte Carlo i Korsyki, jako pierwszej trójki rajdów w których Kubica ma najlepsze tempo względem konkurencji w tym sezonie.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

Dzięki Lux.

Anonimowy pisze...

Ja poproszę częściej takie cyferki)))