Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 7 października 2015

Paddon: Prywaciarze nie mają szans

Tradycyjnie jak po każdym rajdzie, Hayden Paddon czekał na swoim profilu na Twitterze na pytania kibiców. Nowozelandczyk udzielił kilku ciekawych odpowiedzi, odnoszących się również m.in. do zespołów prywatnych. Warto przeczytać kilka z jego wypowiedzi w kontekście startów Roberta.

W rozmowie kibiców z Paddonem padło m.in. takie pytanie: "Czy WRC powinno pomóc prywatnym zespołom, aby mogły być konkurencyjne dla ekip fabrycznych?"

Paddon odpowiedział: "To trudne pytanie. Jeżeli zespoły fabryczne inwestują w ten sport, to chcą widzieć swoje auta na pierwszych miejscach. Jeżeli jesteś prywaciarem, to twoim celem nie powinno być wygrywanie. Prywaciarze powinni chcieć pokazać swój potencjał i dzięki temu dostać szansę w fabrycznej ekipie."

Oczywiście, to samo od kilku miesięcy powtarza Robert Kubica, któremu i tak, jako jedynemu, udaje się w prywatnym aucie ucierać na OS-ach nosa ekipom fabrycznym.

Kierowca Hyundaia powiedział również, że w WRC2 szansa na walkę jest znacznie większa, bo tam budżety wydawane są lepiej i wielu kierowców ma szanse zabłysnąć.


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

6 komentarzy:

Marek Wójcik pisze...

Zespoły fabryczne chiałyby chyba, aby obligatoryjnie ich ekipy miały zagwarantowane miejsca 1-6 w klasyfikacji generalnej... bo przecież są zespołami fabrycznymi.
A reszta "ścigantów" niech przeciera im trasę na odcinkach...
A jak niby "prywaciarxe" mają pokazywać się w rywalizacji z zespołami fabrycznymi? Walcząc z nimi ramię w ramię, koło w koło...

Czy tu jeszcze można mówić o sportowej rywalizacji?

kargul102 pisze...

A może tak po zastanowieniu MA racje może zamiast wygrywać pojedyncze odcinki powinni dojeżdżać do mety na dobrym 8-5 miejscu TAK ma ku....a rację

kargul102 pisze...

Padonowi nie chodzi ze nie masz prawa wygrywać z fabryka tylko mowi ze jest to tylko mozliwe jesli jeździsz powyżej możliwości swojego sprzetu czy budżety jedz ciut wolniej ale bądź na mecie bo szybkich kierowcow jest wielu ale tych co odjeżdżają do mety tylko 2 niestety Sebastiany i Roberta tam niet

Marcin J pisze...

Dlatego w zeslym roku Prokop oowaznie zastanawial sie nad odpuszczeniem w wrc przez to ze nie ma klasyfikacji prywaciarzy.

Anonimowy pisze...

~kargul102 - a mi sie wydaje ze Paddon nie mogl tego powiedziec wprost, dlatego powiedzial to tak zeby odbiorca sie domyslil sensu jego wypowiedzi. Prywaciarz zawsze bedzie mial pod gorke, szczegolnie szybki prywaciarz. Stad sie biora "dziwne "rzeczy, ktorych nawet sam Robert nie rozumie a co dopiero my.

Anonimowy pisze...

W Hiszpanii będzie coś innego niż obręcze kół czy set up. Może powrócą problemy z dyferencjałem, bo to pewniak aby Roberta zdekoncentrować w trakcie jazdy i wymusić błąd w prowadzeniu samochodu. A może to będzie zwykły rozstrój żołądka? Czujności i koncentracji w każdym momencie. Tego Robertowi i Maćkowi życzę najbardziej. Śmieszne życzenia biorąc pod uwagę kontekst ale co innego zostało?