Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 3 września 2010

WRC: Finał już nie w Wielkiej Brytanii?

Organizatorzy Rajdu Australii naciskają, aby finał sezonu WRC 2016 odbył się właśnie na Antypodach. Dziś może zapaść decyzja co do tego.

Pierwsze przecieki z posiedzenia Komisji WRC mówią, że scenariusz rozgrywania Rajdu Australii w listopadzie i przesunięcia Rajdu Wielkiej Brytanii na październik jest bardzo prawdopodobny. Wiadomo już, że Rajd Australii zostaje w kalendarzu, nie wiadomo zatem, którą może zastąpić Rajd Chin.


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Korsyka zrobi aut, zobaczycie, a szkoda bo szutrów jest za dużo

Konrad Kobedza pisze...

Chiny to miałaby być runda asfaltowa, więc raczej od początku można się było spodziewać, że zastąpi któryś rajd asfaltowy. Rajd Francji już w tym roku miał duże problemy więc wydaje się naturalnym kandydatem do odpadnięcia. To jest w sumie ciekawa sytuacja dla Citroena, bo z jednej strony zależy im na rundzie w Chinach, a z drugiej tracą swój rajd domowy.
Wczoraj na twitterze widziałem też info, że podobno Jean Todt nie wyklucza 14 rund w 2016. Wydaje mi się to troche mało prawdopodobne, no ale zobaczymy..

Anonimowy pisze...

14 rund to bylo by cos :) kiedys chyba bylo nawet 16 rajdow w kalendarzu wiec jest to do zorganizowania, a kierowca i kibica bardzo spodoba sie wieksza ilosc rajdow, gorzej moze za to byc z zespolami fabrycznymi