Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 8 września 2010

Todt wzywa na spotkanie w sprawie bezpieczeństwa

Po ostatnich kilku wypadkach w rajdach, w tym śmiertelnych, szef FIA Jean Todt zwołał w Genewie spotkanie dotyczące bezpieczeństwa w rajdach. Czy przyniesie ono duże zmiany?

Przypomnijmy, że w miniony weekend w hiszpańskim Rally of La Coruna 6 osób zginęło po tym jak Peugeot 206 prowadzony przez Serio Tabeayo rolował i wpadł w grupę kibiców stojących tuż przy trasie. Na trasie Rally Mont Blanc zginął natomiast Frederic Comte jadący Citroenem Xsara WRC.

Jutro w Genewie odbędzie się spotkanie Jeana Todta z szefami komisji zajmujących się bezpieczeństwem w rajdach. Omawiane będą ostatnie tragiczne wydarzenia i władze FIA będą zastanawiać się nad nowymi rozwiązaniami, mającymi poprawić bezpieczeństwo w rajdach - zarówno kierowców, jak i kibiców.

Dwukrotny mistrz świata Carlos Sainz powiedział w wywiadzie dla Autosportu, że takie sytuacje, jak ta ostatnia z Hiszpanii nigdy więcej nie może się powtórzyć. Sainz pojedzie na miejsce tragedii i spróbuje zrozumieć co się stało i jak wyeliminować niebezpieczeństwo w przyszłości.

Jak zaznacza Hiszpan, samochody jadące jako "zerówki" muszą nauczyć się podejmować trudne decyzje i gdy jest taka potrzeba, wnioskować o odwoływanie odcinków. Jak mówi, problemy dotyczą głównie mniejszych imprez ze słabszym zabezpieczeniem.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: