Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 30 września 2010

Latvala chce Hat-tricka

Jari Matti Latvala chce powetować sobie brak tytułu Mistrza Świata wygraniem wszystkich rajdów do końca sezonu. Fin swój marsz do osiągnięcia tego celu rozpocznie już jutro.

Latvala na 3 rundy przed końcem sezonu nie może być jeszcze pewny tytułu wicemistrza bowiem trzeci w klasyfikacji Andreas Mikkelsen traci do niego zaledwie 23 punkty, co oznacza, że w przypadku swojej wygranej i braku punktów Latvali, może wyjść przed niego po Rajdzie Korsyki.

"Nie udało mi się zrealizować celu, jakim było zdobycie tytułu mistrza świata, ale sezon się jeszcze nie skończył i chcę wygrać wszystkie pozostające w nim rajdy. Udany koniec sezonu będzie dobrym przygotowaniem do następnego. Muszę jechać szybko i równo" - mówi Fin w wywiadzie dla wrc.com.

Latvala podkreśla, że z Rajdem Korsyki wiąże bardzo miłe wspomnienia i zamierza w nim powalczyć. Przypomnijmy, że kierowca Volkswagena wygrał tu w ubiegłym roku.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

Mateusz, może się czepiam, ale.. "Latvala podkreśla, że z Rajdem Korsyki wiąże bardzo miłe wspomnienia i zamierza w nim powalczyć. Przypomnijmy, że kierowca Volkswagena wygrał tu w ubiegłym roku." ...ale jak mógł tu ( na Korsyce ) wygrać w ubiegłym roku, skoro w tym roku Korsyka wraca po długiej przerwie??? :P

Pozdrawiam, Krzysiek ;)

Anonimowy pisze...

Wygrał ubiegłoroczny Rajd Francji.

Anonimowy pisze...

Tak, ale w Alzacji a nie na Korsyce, o której była mowa.