Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 19 sierpnia 2010

Paddon zastąpi Sordo

Dobre występy Haydena Paddona w ostatnich rundach WRC oraz fakt, że będzie jechał bardzo blisko swojej ojczyzny sprawiły, że Hyundai podjął decyzję o przesunięciu go do głównego zespołu podczas Rajdu Australii.
<

Runda na Antypodach rozegrana zostanie pomiędzy 10 a 13 września. Hyundai nie ukrywa, że nie jest to jedynie zabieg "pod publiczkę" i że w ich mniemaniu Paddon powinien zdobyć w Australii więcej punktów niż Sordo.

"Zdecydowaliśmy, że chwilowa zmiana składu da nam większe szanse na zdobycie punktów, a potrzebujemy ich jeżeli chcemy walczyć z Citroenem. Hayden dobrze zna ten rajd, ostatnimi występami pokazał, jak szybki jest na szutrach. Dani natomiast nigdy nie startował na tych trasach więc ma tam mniejsze doświadczenie" - mówi Michel Nandan, szef Hyundaia w rozmowie z wrc.com.

Sordo wystartuje w Australii w aucie z numerem 20, a Paddon pojedzie z "ósemką". Hyundai deklaruje, że jest to tylko jednorazowa zmiana, ale nie od dziś wiadomo, że koreańczycy są zdecydowanie bardziej zadowoleni z jazdy Paddona niż Sordo i to właśnie Nowozelandczyk powinien być w przyszłym sezonie kierowcą pierwszej ekipy.

Paddon do Rajdu Niemiec przygotowywał się pod okiem swojego idola, Marcusa Gronholma.
Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com


Brak komentarzy: