Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 19 sierpnia 2010

Ostberg ma wymagania wobec Citroena, a Citroen wobec Meeke

Zespół Citroena wyraźnie daje znaki, że obecny sezon nie jest dla niego idealny. Ekipa cały czas liczy na to, że odbuduje się Kris Meeke i daje Brytyjczykowi ultimatum. Większego zaangażowania od samej ekipy wymaga natomiast Mads Ostberg.


Ostberg chce dłuższego kontraktu

Mads Ostberg jeździ w tym sezonie bardzo regularnie i mimo że nie zaliczył rewelacyjnych występów to zajmuje wysokie miejsce w klasyfikacji generalnej. Norweg już drugi sezon na jednorocznym kontrakcie i daje do zrozumienia, że fakt ten mu przeszkadza.

"Chcę większego zaangażowania niż obecne. Od samego początku w WRC startuję na rocznych umowach. Wiem, że tak to działa, ale nie podoba mi się to - cały czas muszę coś udowadniać" - mówi Mads w wywiadzie dla wrc.com.

Co ciekawe, Citroen powiedział, że to sam kierowca wyznaczy sobie cel na Rajd Niemiec.

Meeke ma dwa rajdy

Coraz gorsza po ostatnich wpadkach jest sytuacja Krisa Meeke. Już po Rajdzie Polski bardzo zdenerwoany na niego był Yves Matton, a przecież w Finlandii Meeke również musiał korzystać z Rally 2.

"Mamy teraz nowy plan i kierowcy sami wyznaczają sobie cele na najbliższe rundy. Oni mówią nam, jakie miejsce chcą zająć a my to potem oceniamy. Wnioski wyciągniemy po Rajdzie Australii" - mówi Matton dla wrc.com

Meekowi zostały zatem dwa rajdy aby pokazać swoją szybkość, ale jednocześnie musi pamiętać o tym, aby nie popełniać błędów, bo każde wypadnięcie z trasy może spowodować, że będzie musiał pożegnać się ze swoim miejscem w ekipie.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: