Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

poniedziałek, 30 sierpnia 2010

Lefebvre wróci na Korsyce

Po bardzo udanym debiucie w aucie WRC, Stephane Lefebvre otrzyma kolejną szansę pojechania w najwyższej klasie już podczas Rajdu Korsyki.


Lefebvre zajął w Rajdzie Niemiec 10. miejsce, zdobywając punkty autem WRC i będąc drugim na jednym z OS-ów. Młody kierowca Citroena zaimponował tym szefom ekipy, którzy niebawem ponownie powierzą mu auto WRC. Będzie to już podczas Rajdu Korsyki, który zostanie rozegrany pomiędzy 1 a 4 października.

"Nieznacznie przekroczył cele, jakie dla niego wyznaczyliśmy. Był skoncentrowany od startu do mety, poprawił swoją prędkość na wyjściach i pokazał duże zainteresowanie i świadomość kwestiami technicznymi. Dzięki temu pojedzie w Rajdzie Korsyki jako swoim drugim rajdzie w aucie WRC przewidzianym programem. Mamy nadzieję, że wykorzysta swoje doświadczenie zdobyte w Niemczech" - powiedział Yves Matton.

Z kolejnej szansy cieszy się również sam kierowca: "Już teraz mogę sobie wyobrazić, jaką przyjemnością będzie jazda autem WTC na tych OS-ach. Będzie to nieco mniejsza podróż w nieznane niż ta z poprzedniego tygodnia, szczególnie, że odbędziemy testy aby przygotować się do tej rundy. Chcę wystartować z taką samą pozytywną energią jak w Niemczech i nadal zmniejszać stratę do najlepszych" - powiedział młody Francuz.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

pokazał się całkiem dobrze, auto szykował mu PH sport

Anonimowy pisze...

Masakra... Oby Robert się lepiej pokazał na tym rajdzie bo to główny jego przeciwnik do upragnionego Citroena...

asertywny

Anonimowy pisze...

a co z fiestą zrobi, na allegro opchnie?