Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

poniedziałek, 19 lipca 2010

Wilson chwali Tanaka

Świetne występy Otta Tanaka znalazły uznanie w oczach Malcolma Wilsona, szefa M-Sportu, który przyznaje, że Estończyk jest w życiowej formie.

Tanak rewelacyjnie jechał w Rajdzie Polski, gdzie wygrał 6 OS-ów i uplasował się na 3. miejscu, przegrywając jedynie z prowadzącymi Volkswageny Sebastienem Ogierem i Andreasem Mikkelsenem. Estończyk nie uniknął w tym sezonie poważnych wpadek (czasem nawet wtop - jak w Meksyku), ale praktycznie w każdym rajdzie pokazywał prędkość.

Malcolm Wilson podkreśla, że Tanak wykorzystał potencjał nowego Forda Fiesty i jest bardzo podekscytowany wizją walki z kierowcami czołowych ekip w drugiej połowie sezonu.

„Świetnie było zobaczyć, jak dobrze Tanak współgrał z samochodem. Jestem pewien, że po tym, co zobaczyliśmy w Polsce, będziemy w drugiej połowie sezonu walczyć o kolejne podia. Nigdy nie wątpiliśmy w osiągi, ponieważ wiedzieliśmy, co działo się w warsztacie. Świetnie jest znów czuć w ekipie, że jesteśmy konkurencyjni" - mówi dla strony wrc.com Malcolm Wilson.

Szef M-Sportu zapowiada, że w Finlandii postawi przed swoimi kierowcami taki sam cel jak w Polsce - walka z kierowcami Volkswagena.


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: