Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 30 lipca 2010

Rajd Finlandii - straty/zyski w sekundach na kilometr [ Aktualizacja niedziela, godz. 15:40, Postęp RK w Finlandii]

fot. Vesa Moilanen
Witam serdecznie w nowej serii bloga, "Trochę statystyki". 
Znajdziecie tutaj odpowiedź na pytanie o tempo jakie prezentuje Robert Kubica na poszczególnych OS-ach rajdów WRC, a także statystyki innych kierowców, wybranych przez was w komentarzach. Seria ta będzie się rozwijać, także z waszym udziałem. Jeśli macie uwagi, propozycje statystyk, kierowców których tempo też  chcielibyście zobaczyć, piszcie w komentarzach pod postem. 

Po emocjach związanych z Rajdem Polski, przyszła pora na najszybszą rundę w kalendarzu WRC- Rajd Finlandii. Pod względem prędkości, jest to podobny rajd do poprzedniej rundy WRC, charakteryzuje się jednak dużą liczbą hop. Czy Robert Kubica weźmie przykład z Polskich skoczków i  poszybuje na wysokie, punktowane miejsce? Ile straci do lidera na poszczególnych OS-ach?

Tabelę z wynikami RK będę aktualizował po każdym dniu Rajdu Finlandii.
 Tempo Kubicy w tegorocznych rajdach WRC

Poniżej odświeżone tabele ze statystykami rajdu Monte Carlo, Szwecji, Meksyku, Portugalii, Sardynii i Polski

Kubica vs Ford Aktualizacja sobota, godz. 12:50

Poniżej, ciekawe porównanie tempa Kubicy i innych kierowców Forda Fiesty. Warto zauważyć, że jedynie w przypadku Kubicy strata była wynikiem awarii nie będącej skutkiem wypadnięcia poza trasę.Aktualizacja niedziela, godz. 15:40

Wyniki Kubicy po 18 OS.
Aktualizacja niedziela, godz. 15:40

Tradycyjnie zamieszczam tabelę śledzącą postępy Roberta Kubicy w oparciu o punktację Ligi Fantasy. W tabeli zmieniłem "Sumę punktów ze wszystkich SS", na "Średnią punktów na OS", by uzyskać bardziej miarodajne wyniki (duże różnice w liczbie OSów uniemożliwiały określenie, na ile jazda RK była czystsza jak przed rokiem, które rajdy są dla RK trudniejsze).

Pomimo awarii alternatora, Kubica w Finlandii uzyskał lepszy wynik jak w 2014 roku. Był nie tylko szybszy,  ale miał podobną liczbę czystych OS-ów (choć jeden błąd kosztował go nieukończenie rajdu). 

Przy okazji nowa statystyka pokazuje, które rajdy w obecnym sezonie sprawiły Kubicy najwięcej problemów: Rajd Sardynii, Finlandii i Meksyku.


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: