Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 15 lipca 2010

Matton krytykuje Meeke

Kris Meeke po swoich dwóch ostatnich wpadkach znalazł się na cenzurowanym u szefostwa Citroena, które mówi w wywiadzie dla Autosportu, że jeżeli nie poprawi on swojej skuteczności, to straci swoje miejsce w Citroenie w przyszłym roku.

Meeke nie ma dobrego okresu w WRC - podczas Rajdu Sardynii wypadł już na pierwszym OS-ie, a podczas Rajdu Polski jeszcze przed nim, co bardzo rozzłościło Yves Mattona, szefa Citroen Racing.

- Takie rzeczy nie mogą się mu zdarzać i nie ma tu miejsca na żadne wymówki. Jeżeli jeździ się na takim poziomie, to tak poważne błędy są niedopuszczalne. Kris może szukać usprawiedliwień, ale nie przyjmujemy żadnych. Trzeba wiedzieć, jak zachowuje się samochód i dostosować swoją jazdę do tego - mówi Matton, który przyznaje, że posada Meeke jest zagrożona.

- W tej sytuacji potrzebuje on lepszych wyników w drugiej części sezonu jeżeli chce zachować miejsce w naszym zespole. Decyzje dotyczące składu podejmiemy dopiero w po ostatnim rajdzie, ale po dwóch zmarnowanych rajdach wszystko zależy od niego - dodał Belg.

Co ciekawe, jeszcze dwa miesiące temu Matton deklarował, że Kris Meeke nie musi niczego udowadniać, a trzy miesiące temu podkreślał, że Kris potrzebuje czasu w WRC. Od tamtych wypowiedzi jak widać sporo się jednak zmieniło.


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

6 komentarzy:

Anonimowy pisze...

trochę żenada tym bardziej że pojechał mimo dzwona na shakedownie lepiej od zespołowego kolegi, czy Mads wobec tego nie powinien również usłyszeć reprymendy? Tym bardziej po błędzie z kremem przeciwsłonecznym? Bo to również można uznać za wpadkę która nie powinna się była przydarzyć.

Marcin J pisze...

Mads jezdzi rowniej. I zawsze punktuje. Dlatego jest w klasyfikacji na trzecim miejscu.

A Kris zawsze u Mattona mial troche przechlapane. Troche drugich szans dostal od niego.

Anonimowy pisze...

Akrurat w zeszłym roku to Mads był na cenzurowanym gdy było wiadomo że Meeke ma pewny kontrakt już

Anonimowy pisze...

Ten Matton to jakis clown jest. Sam sie przyznaje do bledu, ktorym byl brak testow przed rajdem Polski, a potem ma pretensje i wyrzuty (durny leb zakuty ;) ) Znajomosc auta? Apsurt. Autem nie jezdzi sie przeciez w prozni, tylko na konkretnej nawierzchni, na ktorej testow Matton nie zorganizowal. Mam cicha nadzieje, ze Kubica nigdy nie trafi pod skrzydla tego pajaca.

Anonimowy pisze...

Absurd, panie absurd...

Anonimowy pisze...

Klasykow internetu nie znamy?
Serio nie wiesz kto to Jasiu Śmietana? :)