Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

sobota, 19 czerwca 2010

Trudna trasa Rajdu Wielkiej Brytanii

Poznaliśmy pierwsze szczegóły trasy tegorocznego Rajdu Wielkiej Brytanii. Niestety, ponownie kluczowa może okazać się wytrzymałość aut i załóg.

Rajd Wielkiej Brytanii rozpocznie się 12 i potrwa do 15 listopada. Będzie liczył 312,16 km, podzielonych na 19 OS-ów.

Już piątek będzie trudnym dniem dla załóg, które będą musiały przejechać 130 kilometrów bez serwisu.

Aż 17 godzin będą musieli oni spędzić w aucie w sobotę, kiedy rozegrany zostanie najdłuższy dzień rajdu. Będzie on jednak liczył 109 km, z których 33 będą pokonywane po ciemku.

Nie zabraknie prób asfaltowych oraz klasycznych OS-ów obecnych w rajdzie od lat. Pełny harmonogram rajdu poznamy niebawem.


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

2 komentarze:

Anonimowy pisze...


No to mamy Leśnych Dziadków w F1 i teraz przyszła Leśna Babcia Mouton i będzie taka sama bryndza jak w F1. Czy to jakaś klątwa nad sportami motorowymi wisi?((

Piotr Dudzik pisze...

Ciekawe rzeczy prawisz przedmówco. To teraz Mouton szefuje WRC? Co jak co, ale ona powinna mieć pojęcie o tym jak się robi imprezy (RoC) jak i znać rajdowe życie od podszewki, w końcu była tyle lat aktywna a i braku sukcesów jej zarzucić nie można. Co prawda za jej czasów trzeba było mieć kapkę większe jaja niż dzisiaj i może z tego wynika to utrudnienie? Ciekawi mnie jakie moce mają obecne wurce i jak to się ma do bestyjek z B grupy. Moim zdaniem umowna granica okolic 300 km znowu padła, albo jest dostępna w bardzo szerokim zakresie obrotów.