Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 11 czerwca 2010

Rajd Sardynii - straty/zyski w sekundach na kilometr [Aktualizacja niedziela godz. 14:42, cały rajd, Postęp RK w Sardynii]

fot. Adam Owczarek
Witam serdecznie w nowej serii bloga, "Trochę statystyki". 
Znajdziecie tutaj odpowiedź na pytanie o tempo jakie prezentuje Robert Kubica na poszczególnych OS-ach rajdów WRC, a także statystyki innych kierowców, wybranych przez was w komentarzach. Seria ta będzie się rozwijać, także z waszym udziałem. Jeśli macie uwagi, propozycje statystyk, kierowców których tempo też  chcielibyście zobaczyć, piszcie w komentarzach pod postem. 


Po emocjach związanych z Rajdem Portugalii, z dobrą, szybszą niż przed rokiem jazdą Polaka, przyszedł czas na kolejną szutrową rundę WRC. Czy w Sardynii Kubica zdobędzie kolejne punkty? Czy Kubica będzie szybszy niż w 2014 roku? Ile straci do lidera na poszczególnych OS-ach?

Tabelę z wynikami RK będę aktualizował po każdym dniu Rajdu Sardynii. Przez cały rajd możecie pisać w komentarzach tempo jakich kierowców chcecie zobaczyć poza Robertem. Statystyki 5-ciu wybieranych przez was kierowców umieszczę w podsumowaniu.
 Tempo Kubicy w tegorocznych rajdach WRC

Poniżej odświeżone tabele ze statystykami rajdu Monte Carlo, Szwecji, Meksyku i Portugalii


Aktualizacja piątek  godz. 13:27

Tabela z wynikami Kubicy w Rajdzie Sardynii po 5 OS. Kubica twierdząc, że powtórzenie wyniku z Portugalii będzie dużym sukcesem, wiedział co mówi. Świetne tempo RK odnotował na 2 OS, strata tylko 0,4 sek/km do lidera OS-u.

Aktualizacja niedziela  godz. 13:45

Tabela z tempem Kubicy w Rajdzie Sardynii. Później zamieszczę tabelę z porównaniem wyników RK do zeszłorocznego rajdu, a także do innych rajdów obecnego sezonu WRC na podstawie punktacji Ligi Fantasy.


Aktualizacja niedziela  godz. 14:42

Tradycyjnie zamieszczam tabelę śledzącą postępy Roberta Kubicy w oparciu o punktację Ligi Fantasy. To był zdecydowanie najgorszy rajd w wykonaniu Kubicy w tym sezonie. Po raz pierwszy też, mieliśmy do czynienia z regresem zamiast progresu. Do plusów można zaliczyć, dobre tempo na 3 OS-ach (poniżej 1 sek/km) i najniższą w tym sezonie stratę do lidera na Power Stage (1,1 sek/km).

Niemniej w rajdach dużo zależy od warunków jakie panują na trasie i tu po raz kolejny potwierdziło się, że warto słuchać Kubicy, który po shakedownie był mocno sceptyczny co do tegorocznego rajdu Sardynii:
Wypowiedź Kubicy
Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: