Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 30 czerwca 2010

M-Sport chce pokazać potencjał nowego auta

Kierowcy M-Sportu przyznają, że w Rajdzie Polski dużo będzie zależało od warunków i pozycji startowej. Zarówno Elfyn Evans jak i Ott Tanak cieszą się z szybkich OS-ów rajdu.

Elfyn Evans: "To naprawdę szybki rajd i to będzie dla nas mały szok po relatywnie wolnych rajdach, ale nie mogę się doczekać tego kolejnego wielkiego wyzwania. To zawsze trudne wrócić do dużych prędkości, szczególnie, że mamy tak wiele nowych OS-ów. Dużo będzie zależało od ich charakteru. W zeszłym roku wiedzieliśmy więcej, szczególnie jeżeli chodzi o pozycję na trasie. Na wielu OS-ach było dużo czyszczenia, inne stawały się wolniejsze. Musimy poczekać i zobaczyć, jak to będzie w tym roku, choć tak czy siak będziemy w środku stawki i nie zdobędziemy optymalnej przewagi w żadnym z przypadków. Ale z drugiej strony nie zostaniemy pokrzywdzeni. Było dotychczas wiele pozytywów w ostatnich rajdach, ale z różnych powodów rezultaty nie były takie, na jakie liczyliśmy. Musimy ponownie skupić się na pozytywach. Naprawdę chcę cieszyć się tym rajdem i mam nadzieję, że wszystko pozytywnie się nam złoży".

Ott Tanak: "Od tego punktu sezonu będziemy doświadczać znacznie gładszych i łagodniejszych rajdów z odcinkami dla prawdziwych kierowców. Rajd Polski jest właśnie taką imprezą. Lubię szybkie OS-y nawet jeżeli przez dłuższy czas po nich nie jeździłem. Mam nadzieję, że będzie to dla nas dobry rajd i będziemy cisnąć na maksimum od pierwszego kilometra. Przy tak wysokich prędkościach trzeba mieć bardzo dokładne notatki i mieć do nich 100% zaufanie. Jakakolwiek pomyłka będzie bardzo trudna do skorygowania. Przy każdym zawahaniu natomiast traci się czas i prędkość. Będziemy 11. autem na drodze więc będziemy musieli poczekać i zobaczyć, czy jest to przewaga czy nie. Wiele będzie zależało od pogody. Odcinki są miękkie, ale powinny być dobre również podczas drugiego przejazdu. Musimy wyciągnąć z tych warunków jak najwięcej. Moim celem jest poprawianie się z rajdu na rajd. Od wprowadzenia nowego auta w Portugalii czułem, że wszystko jest lepsze więc musimy skupić się na nabieraniu pewności siebie. Musimy też trzymać się trasy, cieszyć jazdą i kontynuować rozwój krok po kroku aż nie dojdziemy tam, gdzie chcemy być".

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: