Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 21 maja 2010

Rajd Portugalii - straty/zyski w sekundach na kilometr, nowa tabela [Aktualizacja niedziela godz. 14:05, tempo po ostatnim OS, Postęp RK w Portugalii]

fot. rallytravel.com
Witam serdecznie w nowej serii bloga, "Trochę statystyki". 
Znajdziecie tutaj odpowiedź na pytanie o tempo jakie prezentuje Robert Kubica na poszczególnych OS-ach rajdów WRC, a także statystyki innych kierowców, wybranych przez was w komentarzach. Seria ta będzie się rozwijać, także z waszym udziałem. Jeśli macie uwagi, propozycje statystyk które chcielibyście zobaczyć, kierowców których tempo też  chcielibyście porównać, piszcie w komentarzach pod postem. 
Od czasu poprzedniego rajdu z udziałem Roberta Kubicy (Rajd Meksyku), wprowadziłem kilka udoskonaleń tabeli ze statystykami. Dziękuję za pomysły nadesłane w komentarzach przez Rafała, Anonimowego (6 marca 2015 09:14) i Kubę. Nowa tabela zawiera zarówno stratę do lidera rajdu  z uwzględnieniem tylko na czystych OS-ów,  przewagę nad drugim w kolejności zawodnikiem w przypadku wygranego OS-u, a także średnią miejsc na OS-ach.

Tabelę z wynikami RK będę aktualizował po każdym dniu Rajdu Portugalii. Przez cały rajd możecie pisać w komentarzach tempo jakich kierowców chcecie zobaczyć poza Robertem. Statystyki 5-ciu najczęściej wybieranych kierowców umieszczę w podsumowaniu.

 Tempo Kubicy w tegorocznych rajdach WRC

Poniżej odświeżone tabele ze statystykami rajdu Monte Carlo, Szwecji i Meksyku.
Aktualizacja niedziela  godz. 13:10

Tempo Kubicy w Rajdzie Portugalii. W ostatnim dniu RK zanotował większe straty do lidera. Ogólnie w całym rajdzie dobre, równe tempo, pierwsze punkty. Najlepszy wynik wśród kierowców prywatnych na oponach Pirelli.


Aktualizacja niedziela  godz. 14:05

Tradycyjnie zamieszczam tabelę śledzącą postępy Roberta Kubicy w oparciu o punktację Ligi Fantasy. W porównaniu do poprzedniego roku, Kubica nie tylko przejechał czysty rajd (i zdobył 2 punkty w klasyfikacji), ale także był szybszy (+7% więcej punktów na czystych OS-ach). Także osoby które w tym roku wybrały go do zespołu ligi zarobiły na nim więcej punktów niż rok temu.

W mojej ocenie bardzo dobry rajd Kubicy, postęp jest widoczny!.
Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: