Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

poniedziałek, 1 marca 2010

WRC w Chinach?

Powrót Rajdowych Mistrzostw Świata do Chin jest priorytetem dla organizatorów WRC. Od roku 2010 WRC nie gościło w Azji.

Chiny to najmocniejsza kandydatura do organizacji nowego Rajdu w 2016 roku. Rajd miałby odbywać się w pobliżu Pekinu. Powrotu do Chin chcą również zespoły.

"Chiny są naszym celem i sporo zainwestowaliśmy aby to się wydarzyło. To, co dotychczas osiągnęliśmy, to świadomość, że tamtejsza federacja sportowa jest dobrze przygotowania do organizacji rundy w 2016 roku. Wspieramy ich w działaniach marketingowych" - mówi Autosportowi Oliver Ciesla, przedstawiciel organizatora WRC.

Rajd odbywałby się na mieszanej nawierzchni. Chiny organizowały już rundę WRC - w 1999 roku wygrał Didier Auriol.

Autosport informuje, że możliwy w najbliższych latach jest również Rajd Japonii. Do przybliżenia jego organizacji zobowiązała się Toyota, która wróci do WRC w 2017 roku. Problemem może być lokalizacja - w pobliżu Tokio nie ma szutrowych dróg, a organizatorzy WRC nie chcą kolejnych rajdów asfaltowych.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

2 komentarze:

Konrad Kobedza pisze...

Zastanawiam się, czy planują rozszerzyć kalendarz, czy któraś runda będzie musiała z niego wypaść. Jeśli to drugie rozwiązanie to ciekawe na który rajd padnie.

marshad pisze...

Oby WRC miało nieco większy sukces w Chinach niż F1. Japonia wydaje się należeć do kategorii "no-brainer", a skoro Toyota (zwłaszcza po potwierdzeniu z ust Akio Toyody) powraca oficjalnie, to jest pewne że znajdzie się w kalendarzu WRC.