Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 31 marca 2010

Toyota nie wyklucza wcześniejszego debiutu, jest nowy tester

Toyota Yaris WRC może pojawić się na rajdowych trasach przed sezonem 2017. Startów w niższej serii nie wykluczyły władze programu producenta w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Ekipa potwierdziła natomiast nazwisko kolejnego kierowcy testowego.

Toyota ma powrócić z pełnym programem do WRC w 2017 roku, ale intensywnie testuje już od kilku miesięcy. W przygotowaniu jest trzecie auto testowe, prace trwają również w fabryce, a Toyota zapewnia, że wszystko idzie zgodnie z planem. Podczas kolejnych testów auto ma być rozwijane, a przed rokiem 2017 obecny model przejdzie ewolucję. Obecnie Toyota skupia się na rozwoju silnika i zawieszenia.

Jak powiedział Rob Leupen, wiceprezes Toyoty, możliwe są wcześniejsze starty samochodu - nie w WRC, a w niższych seriach. Żadne szczegóły nie zostały jednak podane.

Najbliższe testy Toyoty odbędą się pod koniec kwietnia, a weźmie w nich udział prawdopodobnie Teemu Suninen, 21-letni kierowca, który właśnie dołączył do programu młodych kierowców TMG. Tym programem jest już objęty Eric Camilli. Dzięki tej umowie Suninen będzie mógł startować w WRC2 i WRC3.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: