Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 12 marca 2010

Tanak wzywa do poprawy bezpieczeństwa

Ott Tanak, który podczas Rajdu meksyku przeżył chwile grozy gdy jego auto wpadło do zbiornika retencyjnego, wezwał FIA do podniesienia poziomu bezpieczeństwa w takich sytuacjach.

Na łamach brytyjskiego Autosportu Tanak powiedział, że w WRC jest wiele takich miejsc jak to i zaproponował, aby przedstawiciel załóg - konkretnie były pilot Mikko Hirvonena - Jarmo Lehtinen - powinien przyjrzeć się wszystkim takim miejscom na OS-ach. "Będzie mu łatwiej, gdyż przejeżdżał je w ubiegłym roku" - powiedział Tanak.

Jak się okazuje, na rajdzie była obecna ekipa nurków, a po wypadku Tanaka została przesunięta na drugi przejazd w miejsce, w którym wypadł Estończyk.

Jak tłumaczy dyrektor rajdu, Patrick Suberville, zazwyczaj w miejscu wypadku Tanaka nie ma wiele wody i jest zdziwiony, że w tym roku zbiornik był aż tak napełniony, że auto osiadło aż 5 metrów pod wodą. Uważa jednak, że nurkowie w tej sytuacji nic by nie pomogli, gdyż załoga błyskawicznie wydostała się z auta.

Cytowana jest również wypowiedź managera WRC, Michele Mouton, która powiedziała, że "wielokrotnie jeżdżono po tym OS-ie i nie było żadnego problemu".

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: