Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 17 marca 2010

OS-y po 80 km w Meksyku?

Organizatorzy Rajdu Meksyku chcą uczynić przyszłoroczną edycję rajdu jeszcze trudniejszą i sprawić, że ukończenie tej rundy WRC będzie wyjątkowym osiągnięciem.

Tegoroczny Rajd Meksyku należał do najdłuższych w kalendarzu, licząc 395 km OS-owych. Organizatorzy teraz chcą jeszcze bardziej wydłużyć OS-y, wykorzystując maksymalny dystans pomiędzy zmianą opon, wynoszący 80 km.

Jak mówi w rozmowie z Autosportem Patrick Suberville - dyrektor imprezy: "Dwa lata temu zdecydowaliśmy, że to będzie impreza wytrzymałościowa. Zespoły przyjeżdżają do Meksyku z daleka i chcemy, aby im się to opłacało. Musimy siąść i porozmawiać z ludźmi, bo jest wiele punktów widzenia. Chcemy, aby ukończenie tego rajdu coś znaczyło dla wszystkich - od Sebastiana Ogiera po prywatnych kierowców".

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

2 komentarze:

Paweł Lisowski pisze...

dla mnie to dobry pomysł dało by coś nowego w Rajdowych Mistrzostwach Świata wiem że to pewnie bardzo trudne ale nie ma rzeczy nie możliwych są tylko mało prawdopodobne ale relacja live z takiego O-esu w tv w publicznej stacji znacznie zwiększyło by zainteresowanie WRC i by miało ten Atut Co F1 że wygodnie na dwie godzinki można sobie miło spędzić czas przy ulubionym Sporcie nie usypiając w niedziele przy skokach lub nie których wyścigach F1 ! :)

Anonimowy pisze...

To chyba powstanie nowa mieszanka opon MEKSYK