Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 19 marca 2010

Neuville: Kolejny start i prośba o większą moc

Thierry Neuville wystartuje w kwietniu w imprezie zaliczanej do Rajdowych Mistrzostw Francji. Kierowca Hyundaia nawołuje tymczasem swój zespół do jeszcze bardziej wytężonej pracy.

Pomiędzy 16 a 18 kwietnia Neuville pojedzie w 67. Rallye Lyon Charbonnieres - Rhone, ale będzie to jedynie jazda pokazowa - kierowca WRC będzie bowiem woził wybranych kierowców Olympique Lyon. Sponsorem tego zespołu jest Hyundai.

Ta impreza będzie miała charakter ściśle promocyjny. Zupełnie inaczej będzie w kolejnych rajdach WRC, w których według Neuvilla jego zespół nadal będzie w gorszej sytuacji niż Volkswagen.

"Pozytywne jest to, że robimy postępy, ale brakuje nam nadal kilkanaście koni mechanicznych" - mówi Neuville porównując moc swojego Hyundaia do mocy aut Volkswagena.

"Nieźle idzie nam w ciaśniejszych partiach, gdzie prędkość nie jest tak ważna, ale w innych miejscach trudno utrzymać tempo Ogiera" - dodaje Neuville, który jednak wierzy, że podium w Rajdzie Argentyny jest wciąż możliwe. Jego priorytetem będzie jednak utrzymanie się na drodze i nie zamierza atakować za wszelką cenę pierwszego miejsca.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com


2 komentarze:

dude pisze...

Ciężko utrzymać tempo Ogiera?
To co z Kubicą, który potrafił w tym roku dołożyć prawie pół minuty mistrzowi, na jednym odcinku, jadąc prywatną fiestą? :)

Anonimowy pisze...

No byłby to argument gdyby dojechał do mety - a tak to tylko fakt że jechał za szybko by utrzymać się na drodze.