Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

wtorek, 2 marca 2010

M-Sport chce nabrać pewności w Meksyku

Kierowcy M-Sportu podkreślają, że najtrudniejszymi rywalami w Meksyku będą temperatura i wysokości, a priorytetem dla nich jest przejechanie rajdu bez problemów. Przeczytajcie ich wypowiedzi.

Elfyn Evans:

"Mam dobre wspomnienia z Meksyku, w ubiegłym roku byłem tu zaskoczony dobrym rezultatem. To bardzo podstępny event i wielu kierowców ma tu problemy z dojechaniem do mety. Ważne jest, aby trzymać się z dala od kłopotów i jeżeli nam się to uda i prędkość będzie dobrze, to może być kolejny udany rajd. Chcemy podtrzymać formę z Monte i Szwecji, tyle że bez błędów. Nie jeździliśmy na suchym szutrze od września ubiegłego roku więc początkowo to będzie dziwne uczucie. Udało nam się ukończyć dwa dni testów więc trochę sobie przypomnieliśmy. Upał jest nieodłączną częścią tego rajdu i jeżeli połączy się go z dużymi wysokościami, to trzeba być w wyśmienitej kondycji. To może być szok, dlatego przybyliśmy do Meksyku trochę wcześniej żeby się w pełni zaaklimatyzować. Takie warunki wpływają również na samochód. Mamy znaczny spadek mocy i trzeba uważać z agresywną jazdą bo trudniej może być nadrobić błędy. Jeżeli zgubi się prędkość na długich prostych czy sekwencji szybkich zakrętów, wtedy samochód nie ma mocy by wspinać się pod górę i traci się sporo czasu. Bardzo ważne, aby utrzymać moment i mieć dobry rytm".

Ott Tanak:

"Nie mogę doczekać się jazdy na szutrze. Meksyk to wspaniały event, odcinki są bardzo przyjemne, a atmosfera jest mocno zabawowa. Po testach widać, że prędkość wróciła dość szybko. Próbowaliśmy się przygotować jak tylko mogliśmy na upał i duże wysokości, które nigdy nie pomagają. Codziennie chodziłem do sauny, ale to nie to samo więc przyjechaliśmy do Meksyku wcześniej. Najtrudniejszą częścią jest wysokość - zarówno dla załóg jak i samochodów. Trzeba dużo myśleć o mocy kiedy jest się na OS-ie - trzeba być precyzyjnym i cały czas ją utrzymywać. Odcinki pierwszego dnia są bardzo podchwytliwe więc ważne jest, aby przejechać je czysto bez problemów. Potem, jeżeli będzie się miało czucie, można przycisnąć mocniej".

Doświadczenie kierowców tego zespołu zobaczycie na poniższym zdjęciu:


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: