Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 3 marca 2010

Hyundai chce podtrzymać dobrą passę ze Szwecji

Po udanej poprzedniej rundzie WRC, kierowcy Hyundaia chcą kontynuować dobre wyniki - na doświadczenie z ubiegłych lat liczy Thierry Neuville, a z powrotu za kółko cieszy się Dani Sordo.

Thierry Neuville:

"Meksyk był jednym z moich ulubionych rajdów w ostatnich latach i miejscem świetnych rezultatów. Finiszowałem tu na podium w dwóch poprzednich latach, włączając moje pierwsze podium w karierze w 2013 roku oraz pierwsze podium dla Hyundaia w minionym roku. To bardzo wymagający rajd z ekstremalnymi wysokościami i z upałem, co sprawia, że trzeba się do niego dobrze przygotować kondycyjnie. Samochód też nie ma łatwo. Testowaliśmy w Hiszpanii aby przygotować się do Rajdu Meksyku - zespół mocno naciska aby rozwinąć auto i niebawem będziemy mieli więcej poprawek. Będę nadal wyciskał maksimum i wierzę, że możemy świętować w Meksyku tak dobry wynik, jak to było przed rokiem".

Dani Sordo:

"Jestem bardzo zadowolony, że wracam do zespołu w Meksyku. To była dobra decyzja aby odpocząć podczas Rajdu Szwecji i w pełni przygotować się do rywalizacji. Zespół osiągnął świetny wynik, bardzo przyjemnie było zobaczyć dwa samochody w pierwszej piątce, choć oczywiście wolałbym mieć w tym udział. W ubiegłym tygodniu dołączyłem do zespołu podczas testów w Hiszpanii aby przygotować się jak najlepiej do tej rywalizacji. Znam ten rajd dość dobrze, nie jechałem tu w 2014 roku, ale byłem czwarty w 2013 więc wierzę, że będę blisko czołówki. Fizycznie będzie trudno, bo mamy ekstremalnie długie OS-y, które będą karały błędy, ale też dawały ogromną radość, gdy się je ukończy. Zawsze cieszę się, gdy mogę usłyszeć hiszpański język u kibiców i nie mogę doczekać się, kiedy wrócę za kółko".

Hayden Paddon:


"Meksyk będzie dla mnie kolejnym nowym rajdem mimo że w ubiegłym roku uczestniczyłem w zapoznaniu razem z zespołem. Mieliśmy dobre dwudniowe testy w Hiszpanii w ubiegłym tygodniu i warunki były na nich podobne, jak na niektórych OS-ach w Meksyku. Cieszę się z 5. miejsca w Szwecji, ale wiem, że to tylko początek. Dla mnie to nadal nauka i mam nadzieję, że będę w stanie szybko zaadoptować się do warunków w Meksyku, tak jak to było w Szwecji. Chcemy być blisko najlepszych, ale musimy pamiętać, że to będzie dla nas nowe terytorium".


Doświadczenie kierowców tego zespołu zobaczycie na poniższym zdjęciu:


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: