Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 3 marca 2010

Citroen cieszy się na Rajd Meksyku

Chris Meeke chce wykorzystać swoją pozycję startową i wywieźć z Meksyku jak najlepszy wynik, a Ostberg cieszy się, że zostawia za sobą zimę.

Mads Ostberg:

"Cieszę się, że wracamy na szutrową nawierzchnię. Rajd Meksyku to wspaniałe wydarzenie i zawsze byłem tu konkurencyjny. Dobrze jest wrócić do Leon i zostawić za sobą norweską zimę! Uwielbiam tutejszą kulturę, gościnność i atmosferę. W ubiegłym roku prowadziłem przez część rajdu, ale trudno jest tu wszystko idealnie zbalansować. Trzeba dostosować swoją jazdę do przeciwności związanych z dużymi wysokościami. Trzeba być jeszcze bardziej skoncentrowanym niż zazwyczaj ponieważ najmniejszy błąd może się okazać bardzo kosztowny, a przy mniejszej mocy silnika, niemal niemożliwe jest nadrobienie błędu. Odcinki są tu płynne i szybkie. Zobaczymy, jak nasze poprawki w DS3 WRC spiszą się na szutrze. Dzięki temu dowiemy się, jakie skutki ma nasza praca i wiele nauczymy się na dalszą część sezonu. Zrobimy co w naszej mocy i spróbujemy nie popełniać błędów".

Kris Meeke:

"Rajd Meksyku to jedyna w swoim rodzaju impreza. Nigdzie indziej nie spotka się takiego miksu wysokiej temperatury i dużych wysokości. Samochód reaguje inaczej w takich warunkach. Trzeba być bardziej agresywnym w wolniejszych sekcjach i jak najbardziej podtrzymywać prędkość, bo trudniej jest przyspieszać przy słabszym silniku, który dostaje mniej powietrza niż zwykle. Jestem rozczarowany moimi rezultatami w pierwszych dwóch rajdach mimo wygranych OS-owych i tu i tu. Muszę wyeliminować błędy aby zdobyć punkty i wrócić stąd z dobrym rezultatem. Zamierzam jechać swoim tempem i myślę, że pozycja startowa będzie moim atutem".


Doświadczenie kierowców tego zespołu zobaczycie na poniższym zdjęciu:


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: