Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 19 lutego 2010

Szalony pomysł na Korsykę

Organizatorzy Rajdu Korsyki, który w tym roku zastąpi Alzację w ramach Rajdu Francji WRC, przedstawili niespodziewaną i dość szaloną koncepcję rozegrania imprezy. Wydaje się być mało prawdopodobne, aby stała się ona faktem.

O pomyśle napisał francuski portal Autohebdo. Organizatorzy proponują rozegranie zaledwie 5 odcinków specjalnych. Pierwszy, miałby odbyć się w piątek wieczorem, a w sobotę i niedzielę kierowcy jechaliby dwie próby. Nie byłyby to jednak standardowe próby, ale OS-y liczące po nawet 70 kilometrów, rozgrywane na trasie Ajaccio - Bastia - Porto Vecchio. Po każdej pętli w sobotę i niedzielę miałby być serwis, a ostatni odcinek byłby tradycyjnym Power Stage.

Kłóci się to z formatem rozgrywania rajdów, przyjętym przez FIA i mogłoby sprawić ogromne problemy, np. w przypadku wypadku jakiejś załogi czy awarii na krętym odcinku. Nie wspominając o problemie z relacją telewizyjną z ostatniej próby.

Przeciwko takiemu rozwiązaniu wystąpiły już M-Sport i Volkswagen, nie należy się spodziewać, że przypadnie on również do gustu FIA.


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

2 komentarze:

Dariusz Nałęcz pisze...

Ciekawa koncepcja, ale raczej nie wejdzie w życie. Jeżeli jednak tak się stanie, to będzie cyrk, prawdziwy cyrk.

Anonimowy pisze...

Takie OS-y to można sobie wymyślić w rajdach w których jest gdzie zepchnąć uszkodzone auto, a tutaj niestety tak się nie da. Aczkolwiek pomysł jak dla mnie ciekawy, tyle że to już jest prawie jak dakar na takich trasach.

gmbs