Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 17 grudnia 2009

Toyota bliska powrotowi w 2017 roku

Źródła brytyjskiego Autosportu z Tokio podają, że Toyota jest blisko powrotu do WRC w 2017 roku.

Japończycy chcą zintensyfikować testy nowego modelu, które były przeprowadzane w 2014 roku. Nadal nie wiadomo jednak, czy Toyota wróci z modelem Yaris WRC czy Corolla WRC. Wszystko zależy od ostatecznych regulacji, jakie zostaną ustalone przez FIA. Producent został włączony w niedawne rozmowy dotyczące przepisów na kolejne lata.

Powrót Toyoty do WRC może przyspieszyć brak zapowiadanej rewolucji technicznej i wprowadzenia hybryd od 2017 roku. Potwierdzono bowiem, że ekipa nie upierała się przy wprowadzeniu takiego rozwiązania. Wcześniej spekulowano, że może byc to warunek jej wejścia do WRC, gdyż jest ona jednym z najbardziej zaawansowanych technologicznie producentów aut hybrydowych.

Ostatni raz Toyota wystawiała auta fabryczne w WRC w 1999 roku.


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

3 komentarze:

Anonimowy pisze...

ciekawa wiadomość, sama jeżdżę hybrydą od toyoty i jestem mega zadowolona ze swojego samochodu. każda taka wiadomość potwierdza, że toyota wciąż idzie do przodu ;)

Anonimowy pisze...

@ up serdecznie Ci współczuję

Anonimowy pisze...

Od 2017 dopiero? A ja już się nastawiałem na 2016r. No ale ważne, że wraca. Mam też nadzieję, że będzie to Corolla, a nie Yaris. Yaris WRC raczej nie wygląda dobrze, choć pewnie śmiga aż miło. Jak dla mnie, obecnie trochę traci się urok tego sportu. Kiedyś to były Imprezy, Lancery, Delty, auta które robiły wrażenie i stawały się kultowe. Każdy je chciał mieć. To samo silniki. A teraz to czekać tylko na Lupo WRC z silnikiem elektrycznym. Nie podoba mi się ten pomysł z hybrydami.
---
Qu.