Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 26 listopada 2009

Tanak - o dojrzewaniu i przygotowaniach do sezonu

Ekipa M-Sportu będzie miała w przyszłym sezonie dość młody skład kierowców - Elfyna Evansa i Otta Tanaka. Ten drugi wraca do ekipy, w której wcześniej ze zmiennym szczęściem rywalizował. Co mówi przed nowym sezonem?

Tanak udzielił ciekawego wywiadu dla wrc.com. Mówi w nim, że od swoich poprzednich startów w WRC z M-Sportem w 2012 roku bardzo dojrzał i bardziej panuje nad sobą. Lepiej podchodzi również do samych startów.

Zapytany o presję przed przyszłym sezonem związaną z zastępowaniem Mikko Hirvonena, mówi: "Oczywiście, jest pewna presja, ale to dobrze, ponieważ motywuje mnie ona do jeszcze cięższej pracy. Spędziłem w M-Sporcie długi czas i dobrze wszystkich znam. Jestem pewien, że będą się dobrze bawił, ale z drugiej strony muszę zapewnić ekipie odpowiednie wyniki. Presja jest, ale lubię pracować w taki sposób".

Tanak zdradził również plan swoich przygotowań do sezonu - w połowie grudnia będzie testował przed Monte Carlo w aucie z 2014 roku, a następnie będzie razem z ekipą rozwijał auto na 2015 rok, które zadebiutuje w trakcie sezonu.

Źródło: wrc.com

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: