Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 20 listopada 2009

12 załóg z Polakami na Rajdzie Dakar

Organizatorzy Rajdu Dakar ogłosili listę startową przyszłorocznej edycji tej imprezy. Na starcie pojawi się 12 załóg z Polakami w składzie. - 4 wśród samochodów i 2 wśród ciężarówek. Będzie również 5 motocyklistów i jeden quadowiec.

Rajd Dakar to jedna z największych imprez motoryzacyjnych na świecie. Edycja 2015 wystartuje 4 stycznia w Buenos Aires i tam też się zakończy. Zawodnicy będą mieli do pokonania ponad 9 tys. kilometrów w Argentynie, Chile i Boliwii.

Na starcie stanie 665 zawodników, w tym 16 Polaków.

Wśród samochodów pojadą 3 w pełni polskie załogi: Marek Dąbrowski/Jacek Czachor (Toyota Hilux), Adam Małysz/Rafał Marton (Buggy SMG) oraz Piotr Beaupre/Jacek Lisicki (BMW X3) oraz jedna polsko-francuska - Krzysztof Hołowczyc/Xavier Panseri (Mini All4).

W ciężarówkach wystąpią Dariusz Rodewald (iveco wspólnie z Gerardem de Rooy i Jurgenem Damenem) oraz Robin Szustkowski i Jarosław Kazberuk (Tatra wspólnie z Filipem Skrobankiem).

Na motocyklach pojadą Jakub Przygoński, Jakub Piątek, Paweł Stasiaczek, Michał Hernik i Maciej Bardysz.

Na quadzie pojedzie tylko jeden Polak - Rafał Sonik.

Łącznie wystartuje 414 pojazdów, w ty 138 samochodów, 64 ciężarówki, 164 motocykle i 48 quadów. Najmłodszym uczestnikiem będzie 18-latek Jorge Lacunza, a najstarszym Yoshimasa Sugawara z Japonii.Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

1 komentarz:

BullitFnF pisze...

Małe info: literówka w imieniu Hołka :)