Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

czwartek, 22 października 2009

Kolejny start Kajetanowicza w Mistrzostwach Europy

Informacja z dnia 22 października 2014:

Kajetan Kajetanowicz i Jarosław Baran wezmą w najbliższy weekend udział w Rallye International du Valais, który będzie 9. rundą tegorocznego cyklu ERC. Polacy wystąpią z 4. numerem startowym.

W szwajcarskiej rundzie ERC na kierowców czeka 19 OS-ów liczących łącznie 260 kilometrów. Do tego dochodzi 360 km dojazdówek. Rywalizacja toczy się głównie na asfalcie. W rajdzie wystartują 82. załogi, a w grupie najszybszych aut rywalizować będzie 21 ekip. Faworytami - oprócz Kajetanowicza są Craig Breen, Esapekka Lappi czy Sepp Wiegand.

Na stronie Kajetana Kajetanowicza - Kajto.pl zamieszczono wypowiedź kierowcy przed najbliższym startem: Na początku tego sezonu z radością rozpoczęliśmy rywalizację w Mistrzostwach Europy z myślą o zbieraniu doświadczenia w trudnych i zróżnicowanych rundach tego cyklu. Po wielu udanych, ale i niełatwych występach, w Szwajcarii staniemy przed podwójnie trudnym zadaniem. Z jednej strony przyjdzie nam się zmierzyć ze specyficznymi trasami, na których jeszcze nigdy nie mieliśmy okazji się ścigać, a wielu naszych najgroźniejszych konkurentów zdążyło już poznać ten rajd w poprzednich sezonach. Z drugiej – wiemy, że nadal liczymy się w grze o najwyższe lokaty w Mistrzostwach Europy, choć to, że koledzy już tu startowali będziemy brali pod uwagę patrząc na tabelę wyników na mecie każdego oesu. Doświadczenia ze zmiennych warunków na górskich odcinkach specjalnych Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski z pewnością będą przydatne, choć domyślam się, że w Szwajcarii trasy mogą być znacznie trudniejsze. Alpejska pogoda jest bardzo kapryśna i niestabilna, a w październiku dodatkowo możemy spodziewać się dużej ilości błota na drodze, a nawet lodu i śniegu w zacienionych i wysoko położonych partiach. W tych zróżnicowanych warunkach kluczowy będzie mądry i dokładny opis trasy, a także dobór opon, które w zależności od temperatury mogą dawać różną przyczepność. Wszystko to jak zwykle mocno mnie mobilizuje. Nie chcę, aby sezon już zbliżał się ku końcowi. Uwielbiam ścigać się w takich rajdach, bo każdy z nich jest kompletnie inny. Szczerze mówiąc - kocham Mistrzostwa Europy!


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: