Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

środa, 21 października 2009

Kierowcy Volkswagena zapowiadają walkę

Informacja z dnia 21 października 2014:

To będzie bardzo ciekawa runda, przynajmniej patrząc na bardzo odważne wypowiedzi kierowców Volkswagena.

"We Francji mieliśmy trochę pecha, ale jestem absolutnie przekonany, że już w Hiszpanii zapewnimy sobie tytuł. Wygraliśmy tu rok temu, czuję się fantastycznie na tych trasach i jestem w świetnej formie" - powiedział Sebastian Ogier.

Na drobną przewagę spowodowaną lepszą pozycją startową liczy Jari Matti Latvala, który uważa, że jazdę Ogierowi może utrudniać leżący na szutrowej nawierzchni luźny piasek. Jednocześnie Fin liczy na to, że nie będzie musiał jechać w chmurze kurzu za Ogierem. Latvala wierzy, że jeszcze może sięgnąć po tytuł. Przypomnę, że Ogiera i Latvalę w klasyfikacji generalnej dzieli 27 punktów. Fin musi zatem zdobyć więcej lub tyle samo punktów co Ogier aby zachować szanse na wygraną w klasyfikacji generalnej WRC 2014.
W ubiegłym roku obaj wyżej wymienieni kierowcy stoczyli bardzo ciekawą walkę o zwycięstwo, a ostatniego dnia z czwartego na pierwsze miejsce awansował Ogier.

O pierwsze zwycięstwo bardzo chce powalczyć Andreas Mikkelsen, trzeci z kierowców Volkswagena. "Bardzo chciałem zająć 3. miejsce w klasyfikacji generalnej i teraz jest ono mniej więcej pewne, dlatego presja będzie mniejsza. Mogę cisnąć jeszcze bardziej i będę to robił jak szalony. Byłoby fantastycznie wygrać tę rundę" - mówi Mikkelsen, który w Rajdzie Francji zajął znakomite, 2. miejsce.

Źródło: wrc.com, autosport.com

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: