Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

niedziela, 25 października 2009

Kajetanowicz nie ukończył Rallye du Valais

O sporym pechu może mówić załoga Kajetan Kajetanowicz/Jarosław Baran. Polacy, będąc na 3. miejscu w Rallye du Valais, musieli wycofać się z rywalizacji po pożarze auta.

Kajetanowicz i Baran bardzo dobrze radzili sobie w Szwajcarii. Po piątkowych OS-ach zajmowali 2. miejsce, dziś podobnie było aż do 16. próby. Na niej Kajto stracił pozycję wicelidera, ale wciąż był na podium.

Niestety, po 16. OS-ie pod maską pojawił się pożar. Okazało się, że jest on spowodowany wyciekiem oleju. Mimo szybkiego ugaszenia, załoga nie mogła kontynuować rywalizacji. Rajd wygrał Esapekka Lappi jadący Skodą Fabią S2000.

"16. odcinek specjalny przebiegał po naszej myśli, ale niestety tylko do 10. kilometra. Wtedy zobaczyliśmy dym wydobywający się spod maski, więc wiedzieliśmy, że coś jest nie tak, ale nie mieliśmy pewności co do przyczyny. Za metą 16. oesu pojawiły się już płomienie. Dzięki szybkiej i sprawnej reakcji udało nam się ugasić ten pożar. Okazało się, że jego przyczyną był wyciek oleju. Byliśmy zmuszeni wycofać się z dalszej rywalizacji. Cóż, tak bywa, czasami szczęście nas opuszcza. Szkoda, bo w tym rajdzie walczyliśmy o bardzo dobry rezultat. Jeszcze dziś, po pierwszej pętli byliśmy na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej tego bardzo trudnego rajdu. W tej chwili nie liczę punktów, choć mogliśmy zdobyć ich sporo. Nasz team znakomicie przygotował samochód, ale podczas wyczynowej, ekstremalnej jazdy i przy takim tempie rywalizacji, awarie się zdarzają. Niestety nie mamy wpływu na rzeczy martwe, choć bardzo chciałbym mieć taką moc. Mimo wszystko cieszę się z doświadczenia, jakie zebraliśmy w tym rajdzie. Wyjeżdżamy bogatsi o cenną wiedzę, bo pokonaliśmy wszystkie odcinki specjalne, choć dzisiejsze nie wszystkie dwukrotnie. Takie sytuacje są niesamowicie rozczarowujące, ale chcemy otrzepać kombinezony i patrzymy w przyszłość. Już niebawem wystartujemy w ostatniej rundzie tegorocznych mistrzostw Europy. Przed nami fantastyczny, legendarny Rajd Korsyki, w którym z całym zespołem wrócimy do walki jeszcze mocniejsi" - powiedział Kajetanowicz dla swojej strony internetowej www.kajto.pl.

Ostatnia runda sezonu ERC - Rajd Korsyki - odbędzie się za 2 tygodnie.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: