Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

niedziela, 25 października 2009

Citroen znika z WRC, zastąpi go DS

Od przyszłego sezonu nie będziemy mieli już marki Citroen w WRC. Wszelkie operacje zespołu będą teraz odbywały się pod marką DS. Ekipa dopiero po Rajdzie Wielkiej Brytanii ogłosi, jacy kierowcy będą ją reprezentować w 2015 roku.

1 czerwca DS stało się oficjalnie trzecią marką PSA Peugeot Citroen po sukcesie modelu DS3. Szef DS, Yves Bonnefont jest obecny na Rajdzie Hiszpanii. Jak mówi Yves Matton, cała odpowiedzialność za rajdowy program przejdzie teraz na DS, ale oprócz spraw marketingu i komunikacji, nic się nie zmieni w działaniach zespołu.

Co ważne, plotki mówią, że Abu Dhabi zostanie jako sponsor ekipy jeszcze na kilka lat.

Matton tak komentuje kwestie wyboru kierowców na przyszły sezon: "Mads zaadaptował się bardzo szybko do DS3 WRC ale druga połowa jego sezonu jest skomplikowana przez problemy techniczne. Kris miał trudniejszy początek, ale ma mocną drugą połowę sezonu". Matton stwierdził również, że nie widzi żadnego francuskiego kierowcy, który mógłby przejechać cały sezon WRC.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

2 komentarze:

Anonimowy pisze...

no to RK DS

Anonimowy pisze...

Czyli poza nazwa nic sie nie zmieni? Total nadal bedzie glownym sponsorem i jedyna opcja dla RK to tozstanie z Lotosem aby jezdzic w fabrycznym teamie?