Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

piątek, 2 października 2009

Decyzje o kształcie WRC w październiku

Informacja z dnia 1 października 2014

16 października w Genewie zostanie podjęta decyzja co do tego, jak będą wyglądały Rajdowe Mistrzostwa Świata w 2015 roku. Rozważonych zostanie kilka propozycji, które mają uatrakcyjnić zawody.Wśród nich są m.in.

- Nowe zasady dotyczące kolejności startowej - podczas pierwszych dni rajdu załogi startowałyby w kolejności takiej, jak w klasyfikacji generalnej mistrzostw. Zmiana miałaby następować dopiero ostatniego dnia rajdu. Obecnie tylko pierwszy dzień jechany jest według "generalki",

- Zakaz komunikacji załóg z zespołem w trakcie OS-ów - chodzi przede wszystkim o podawanie międzyczasów,

-  Rozważane są również propozycje skrócenia odstępów między załogami oraz wprowadzenia tzw. zasady shootout w ostatnim dniu.

Czy te zmiany zostaną wprowadzone? Według Was są dobrym pomysłem?

Inne informacje z WRC:
Jubileuszowo we Francji

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób go lubiących i bądź na bieżąco! 

Więcej o całej F1 na onestopstrategy.com1 komentarz:

Marek Wójcik pisze...

Zakaz podawania międzyczasów rzeczywiście wpłynie na poziom rywalizacji. Podniesie ciśnienie kierowcom i kibicom. Gdy nie wiadomo jak jedzie rywal - trzeba cisnąć na maxa.
Ale skrócenie czasów pomiędzy startującymi załogami to pod względem bezpieczeństwa strzał kulą w płot. Są "zakurzone" rajdy, w których i po 2 minutach kierowcy nie bardzo widzą trasę. A gdy jeszcze wystąpi presja czasu - a przez "max attack" - może dojść do tragedii. Ktoś stanie na trasie i...
Co do kolejności startowej trudno powiedzieć, czy coś zmieni. W zależności od warunków na trasie startując na początku zawodnik traci - innym razem zyskuje.
Na czym polega "zasada shootout" w rajdach?!
Na poletku snooker-owym jest to w miarę jasne. Ale w rajdach? Czy zawodnicy mają zmieścić się w konkretnym limicie czasowym na punktach pomiarowych - w przeciwnym razie... ?!?
Jakoś tego za bardzo nie jarzę...