Strona główna Kalendarz Motorsportu O Robercie Kubicy Filmy Kontakt English version

poniedziałek, 11 września 2017

Hughes ujawnia szczegóły testu na Węgrzech i dywaguje nad Kubicą w Williamsie [Aktualizacja wtorek]

Na łamach motorsportmagazine.com ukazał się artykuł autorstwa Marka Hughesa, w którym zdradza więcej szczegółów testów Roberta Kubicy na Hungaroring oraz zastanawia się, czy Polak może być opcją dla Williamsa.

Według dziennikarza, który jest fanem talentu Roberta Kubicy, nie będzie zaskoczeniem, jeżeli w przyszłym sezonie zobaczymy Felipe Massę w Formule E. Kogo zatem mógłby wziąć Williams? Jego zdaniem, jeżeli nie Fernando Alonso, to być może Roberta Kubicę.

"Z tego co rozumiemy, Kubica został zwolniony ze swojego krótkoterminowego kontraktu z Renault, który zaczął się w maju - na własną prośbę by jego usługi mogły być brane pod uwagę gdzie indziej (zrozumiałe, że mogą to być Williams i Sauber)" - pisze Hughes.

Zdradza on również ciekawe szczegóły dotyczące testu na Węgrzech.

"Jego forma na Hungaroring podczas testu z Renault, choć dobra, pozostawiła znaki zapytania na temat jego sprawności, szczególnie na długich przejazdach. Jego czysta prędkość była jednak imponująca. Jego najszybsze okrążenie zostało wykonane przy poziomie paliwa P2, który oznacza około 25-30 kilogramów paliwa, podczas gdy w kwalifikacjach jest to 6 kilogramów. Sugeruje to, że jego czas był podobny do kwalifikacyjnego rezultatu Nico Hulkenberga, choć Niemiec wykonał swój przejazd na wolniejszych o 0,3 sekundy oponach" - dodaje dziennikarz.Sugeruje on, że Kubica ma tempo, które pokazał jadąc tempem podobnym do Hulkenberga i Palmera w symulacji wyścigu, ale problemem pozostaje regularność. Z tym wnioskiem trudno się jednak zgodzić, gdyż analizy czasów okrążeń pokazywały, że Robert jest bardzo regularny.

"Mając pytania, na które trzeba odpowiedzieć, uznano, że nie będzie w jego interesie wsadzanie go do auta podczas grand prix, gdy wszystkie oczy będą skierowane na niego. Sprawa z Sainzem, na którego Renault miało oko od dawna, oznaczała odsunięcie na dalszy plan perspektywy Kubicy i Renault. Jeżeli Kubica będzie w stanie odpowiedzieć na pozostające pytania podczas kolejnych treningów, może być perfekcyjny dla wymagań Williamsa" - kończy Hughes.

Źródło: motorsportmagazine


Aktualizacja


Na włoskim portalu formulapassion.it pojawiła się informacja, że Robert Kubica był w miniony weekend w Grove rozmawiać o swoim potencjalnym kontrakcie. Autor tekstu spekuluje, że Polak mógłby wystąpić testowo w jednym Grand Prix tego sezonu. Należy jednak podchodzić z rezerwą do tych informacji, szczególnie, że są poszlaki, że Robert sporo jeździł w ten weekend na rowerze. Nic nie jest jednak pewne.

Aktualizacja #2


Autosport opublikował tekst dotyczący tego, co oznacza zatrudnienie Carlosa Sainza przez Renault dla rynku transferowego. O Robercie mamy jedynie krótką wzmiankę, w której czytamy: "Po tym, jak Renault - zespół z którym wykonał wszystkie swoje testy - zdecydowało się go nie zatrudniać, Polakowi może być trudno udowodnić, że może nadal wykonywać swoją robotę, biorąc pod uwagę ograniczoną możliwość testowania".

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: