Strona główna Informacje z WRC O Robercie Kubicy Klasyfikacje Kontakt English version

środa, 21 września 2016

Kubica: Muszę się zacząć przygotowywać [Aktualizacja czwartek godz. 19:35]

Doczekaliśmy się wypowiedzi Roberta Kubicy na temat najbliższego startu. Polak ma nadzieję, że w przyszłym roku będzie startował na wysokim poziomie, a ten występ ma być zarówno sprawdzeniem jego umiejętności, jak i przygotowaniem do przyszłego sezonu.

"W ten weekend skorzystam z zaproszenia Renault i wrócę na tor wyścigowy. Jeśli chodzi o samochody z drzwiami i z dachem, R.S.01 jest naprawdę dobrym autem. Fajnie się nim jeździ. Ma dużo lepsze osiągi, niż na przykład samochody GT3 i bliżej mu do DTM. Dużym plusem był też tor Spa, na którym będziemy się ścigać, ponieważ jest to tor kultowy" - mówi Robert.

Najważniejsza jest jednak druga część wypowiedzi, w której Robert odnosi się do swojej przyszłości.

"Jak w każdych mistrzostwach mamy do czynienia z samochodami specyficznymi, prowadzonymi przez wyspecjalizowanych kierowców i przyjeżdżając na jeden wyścig, bez normalnych testów i przygotowania, trudno cokolwiek oczekiwać. Uważam, że dużo skorzystam na tej możliwości startu, a na tym etapie roku jest dość ważne, aby sprawdzić, jakie będą moje odczucia. Od tego będzie też zależało, jak sobie ustawię końcówkę sezonu. Jeśli w przyszłym roku będę startował na wysokim poziomie, a mam nadzieję, że tak się stanie, to muszę się zacząć do tego przygotowywać" - powiedział Robert.


Widać zatem, że Kubica planuje regularne starty na torze w przyszłym roku. Będzie ekscytująco!

Aktualizacja


Cezary Gutowski opublikował na swoim profilu na portalu Facebook fragment wywiadu, który jutro zostanie opublikowany w Przeglądzie Sportowym: "...przerwa dobrze mi zrobiła. Po okresie, który przeszedłem po wypadku sam nie chciałem tej przerwy przechodzić, a teraz uważam, że gdybym zrobił to dużo wcześniej, to byłoby dużo lepiej. Jednak ambicje sportowe i wola walki przeważyły. Inna sprawa, że robienie sobie przerwy w startach jest w środowisku dziwnie odbierane, a ja uważam, że po tym, co przeszedłem do 2011 roku kilka miesięcy oddechu dobrze zrobiło."

Aktualizacja czwartek


W Przeglądzie Sportowym ukazał się wywiad Cezarego Gutowskiego z Robertem Kubicą. Nie dowiadujemy się wiele więcej niż z wczorajszych wypowiedzi zamieszczonych przez Roberta. Jest jednak kilka "smaczków".

Robert mówi, że dostał telefon od Renault z propozycją startu. Przyznaje również, że w ostatnich miesiącach miał trochę kontaktu z francuskim producentem, ale nie w sprawach związanych z RS01.

Polak zdradził, że pojawi się w kombinezonie kolorystycznie podobnym do tego ze startów z Renault w F1. Jak przyznaje, ma sentyment do tej marki.

Kubica przyznał, że miał ciekawe propozycje na ten sezon, ale nadal nie wie, gdzie będzie jeździł w przyszłym roku "Po prostu coś będzie" - mówi.

Więcej przeczytacie w dzisiejszym Przeglądzie Sportowym, zachęcam do zakupienia.

Aktualizacja godz. 8:55


Wywiad z Robertem jest już dostępny online  TUTAJ.


Aktualizacja godz. 19:35


Cezary Gutowski umieścił na swoim profilu na Facebooku kolejne wypowiedzi Roberta Kubicy przed weekendem na Spa: "O moim koledze z ekipy wiem tyle, że nazywa się tak, jak powiedziałeś - śmiał się Robert, gdy spytałem o Christophe'a Amona :) - Z całym szacunkiem, wiem, że jest to stuprocentowo amator, który na co dzień zajmuje się zupełnie czymś innym i jeździ dla funu, co uważam akurat, że jest fajne. Jeśli będzie potrzebował, to chętnie służę mu pomocą. Myślę, że w ten weekend będę miał rolę nie tylko zawodnika, ale też tak zwanego trenera. Auta GT różnią się dużo bardziej, są takie tapczanowe, natomiast i DTM i R.S.01 to koncepcja bardziej zbliżona do bolidów jednomiejscowych. Taka formułowa koncepcja... - dodaje Robert. Znów DTM się przewija".

Poniżej film Eurosportu zapowiadający występ Roberta


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: