Strona główna Informacje z WRC O Robercie Kubicy Klasyfikacje Kontakt English version

sobota, 19 marca 2016

Kubica: Jeśli wystartuje w Portugalii, to będzie znaczyło, że coś nie wyszło [Aktualizacja niedziela 2 - wypowiedzi Prokopa]

fot. Martin Prokop Official
Robert Kubica na torze Mugello, po zakończeniu wyścigu, udzielił wywiadu, w którym opowiedział o swojej przyszłości. Kierowca przyznał, że szanse na starty rajdowe są małe, a na jazdę autem WRC jeszcze mniejsze. Polak nie wie jeszcze, co będzie robił. "Pewne rzeczy muszą się zdarzyć żebym wiedział" - przyznał Polak.

"Tak naprawdę nie wiem co będę robił. Czekam na pewne wydarzenia, które muszą się zdarzyć, abym wiedział, jaka będzie moja przyszłość. Ten start wydarzył się niespodziewanie. W poniedziałek będę trenował tu Lamborghini bo na testy zaprosił mnie przyjaciel, który taki samochód kupił"."Jeżeli chodzi o oficjalne starty, to przez najbliższy okres nie będę startował. Jeśli wystartuję w Portugalii to będzie oznaczało, że coś nie wyszło. W wyścigach mam 20-letnie doświadczenie. Nie przekreślam swoich startów rajdowych w tym roku jednak. Na pewno jednak coś będę robił. Na dzień dzisiejszy, żadnych wielkich planów nie mam."

"Nie będę ukrywał, że chętnie bym wystartował w Portugalii, ale im dłuższa przerwa, tym jestem dalszy tego. Pracuję nad swoją formą i zobaczymy, co z tego wyjdzie. Szanse na rajdowy program są małe, chciałbym pojechać Rajd Polski, ale przy sporadycznych startach rajdowych jest to mało prawdopodobne". Jeżeli bym jeździł w rajdach sporadycznie, to na pewno nie autem WRC" - powiedział Robert.

"Wiele dzieje się poza torem czy OS-ami. Trenuję, staram się zbudować dobrą formę i zobaczymy" - dodał Polak.

"Nie będziemy się rozwodzić nad profesjonalizmem tej serii, wiadomo, że jest tu mieszanka kierowców" - powiedział Robert o tym starcie.

Wywiad z Robertem możecie zobaczyć poniżej:


Aktualizacja


"Padła skrzynia biegów. Na początku były problemy z przełączeniem z trójki na czwórkę. Nie wchodził bieg, to zjechałem do boksu. Chłopaki coś tam pokręcili. Myśleli, że naprawili i przez dwa okrążenia nawet działało, ale później zostałem w ogóle bez napędu. Ale już od początku były problemy.

Nawet z Martinem tu gadaliśmy. Mówił, że muszę coś zrobić i zmienić, bo jak jechaliśmy i mieliśmy cztery problemy w aucie, które nie wynikały z mojej winy. Tu jechaliśmy we dwóch, więc powinno być po połowie, a zawsze trafiało na mnie. I nie były to awarie spowodowane zbyt szybką jazdą. Zawsze, kiedy ja jechałem za kółkiem. Martin mówi, że coś musi być nie tak. Odpowiedziałem, że to się dzieje od dłuższego czasu (śmiech).

Przyjechałem tu dla frajdy, ale zrozumiałem też, że dla frajdy to ja nie mogę przyjeżdżać na zawody, bo oczywiście przyjemność czerpię z jazdy, ale zawsze staram się podejść do tego najlepiej, jak potrafię. Dlatego też nie zlekceważyłem tego wyścigu.
Gdy testowaliśmy w środę i jechałem z fotelem Martina, to pomyślałem, że to nie może się udać. Nie ma szans. Później udało mi się zrobić fotel dzięki pomocy przyjaciela.

Mitem jest, że się oszczędza auto w wyścigach długodystansowych, przynajmniej na najwyższym poziomie. Mam własne zdanie i mam kilku znajomych, którzy się ścigają i ich zdaniem to kilka wyścigów w rytmie jak w Formule... Podobnie jak z mitem w Grecji, gdy jechałem rajd w 2013 roku. Mówili, że trzeba oszczędzać auto. Może tak było w dawnych zasadach, bo samochody były mniej wytrzymałe i różnice czasowe były dużo większe, ale teraz auta są robione do tego, aby jechać jak najszybciej. Są oczywiście takie niuansie jak zużycie hamulców czy oszczędzanie opon, ale podobnie jest w Formule 1. Często słychać w radiu, że są za gorące...

W poniedziałek prawdopodobnie przyjadę tu i będę testował inne auto. Znajomych, którzy kupili sobie Lamborghini GT3 i spytali, czy nie chciałbym się przejechać. To bardziej z ciekawości i to dla mnie dobry trening. We wtorek jadę z Jurijem na gokarty, bo przyjechał z rodziną, także... Dużo treningu i tyle. Zobaczymy.

Na dziś, jeśli by ktoś spytał, jaki jest mój status jeśli chodzi o ściganie, to jest to stan oczekiwania. Nie jest tak, że sobie siedzę na tyłku i nic nie robię, tylko po prostu oczekuję, aby coś się zdarzyło" - cytuje Roberta Kubicę Cezary Gutowski na swoim profilu na portalu Facebook.

Aktualizacja 2


"Pewnych rzeczy się nie zapomina. Nie chodzi mi o moje tempo. Po prostu tak jest. Tu było bardzo ciężko, bo miało się dużo do czynienia z wolniejszymi autami. W wielu momentach trzeba było wejść w umysły tych ludzi, którzy jadą przed tobą. Co oni wykombinują? Bo naprawdę momentami było harakiri. Naprawdę ludzie mają dużą wyobraźnię, ale to się wiąże z małym doświadczeniem. Było to fajne, ale też trudne i niebezpieczne. Bardzo na limicie. Puszczanie aut, które mają 160 koni i jadą pół minuty wolniej z autami, które mają 600 koni... Dopóki nic się nie stanie, to jest fajnie, ale to bardzo niebezpieczne" - powiedział Robert w wywiadzie dla Przeglądu Sportowego. Całość TUTAJ.

Aktualizacja 3


Nowa, świetna galeria zdjęć dostępna już we wpisie - TUTAJ.
fot. Martin Prokop Official

Aktualizacja niedziela


Świetny film z wczorajszych jazd


Aktualizacja niedziela 2


Oto rozmowa Cezarego Gutowskiego z Martinem Prokopem:
"Nie takiego finiszu chciałem, ale jeśli chodzi o ściganie na torze, spodobało mi się. Nowe doświadczenie, ale bardzo miłe. Chciałbym zrobić tego więcej i wrócić.

WRC już mnie tak nie ekscytuje jak w przeszłości. Jest skomplikowane, zabiera mnóstwo czasu, a ja już go tyle nie mam. Dlatego się rozglądam. Dakar i wyścigi to dla mnie nowe doświadczenia i podobają mi się. Dla mnie WRC jest już trochę nudne. Byłem tam zbyt długo. Znam wszystkie rajdy...

Wygląda na to, że jeśli chodzi o tempo moglibyśmy tu stanąć na drugim stopniu podium. Zespół musi się nauczyć tej dyscypliny, bo jest z rajdów. Wszyscy musimy sie poprawić. Mam nadzieję, że wrócimy. Wierzę, że stać nas na wiele.

Znam Roberta od wielu lat, więc wiem, czego oczekiwać. Wiem, że nigdy nie jest zadowolony. Zawsze chce się poprawiać i naprawdę naciskał mój zespół. To mój przyjaciel, ale pierwszy raz razem pracowaliśmy. Było perfekcyjnie.

W WRC jesteśmy na tym samym poziomie i obaj wiemy, że walka bez zespołu fabrycznego jest ciężka i obaj straciliśmy już cierpliwość, aby jeździć prywatnie. Myślę, że jeśli wróci w przyszłym roku, to w niższej klasie. WRC2, bo to jest kategoria dla prywatnych zespołów. Tak może jeździć.

A jeśli chodzi o tor, to było widać. Przyjechaliśmy tu pierwszy raz, z nowym zespołem i mieliśmy tempo na podium. Mam nadzieję, że jeszcze wróci znów i będzie więcej jeździł po torze. Czuję, że to jego dom... Wie wszystko o wyścigach. To jego miejsce."

"Na torze Robert jest u siebie"Obiecana rozmówka z Martinem Prokopem. Gadamy po angielsku, więc spisałem najważniejsze wypowiedzi:"Nie takiego finiszu chciałem, ale jeśli chodzi o ściganie na torze, spodobało mi się. Nowe doświadczenie, ale bardzo miłe. Chciałbym zrobić tego więcej i wrócić. WRC już mnie tak nie ekscytuje jak w przeszłości. Jest skomplikowane, zabiera mnóstwo czasu, a ja już go tyle nie mam. Dlatego się rozglądam. Dakar i wyścigi to dla mnie nowe doświadczenia i podobają mi się. Dla mnie WRC jest już trochę nudne. Byłem tam zbyt długo. Znam wszystkie rajdy...Wygląda na to, że jeśli chodzi o tempo moglibyśmy tu stanąć na drugim stopniu podium. Zespół musi się nauczyć tej dyscypliny, bo jest z rajdów. Wszyscy musimy sie poprawić. Mam nadzieję, że wrócimy. Wierzę, że stać nas na wiele.Znam Roberta od wielu lat, więc wiem, czego oczekiwać. Wiem, że nigdy nie jest zadowolony. Zawsze chce się poprawiać i naprawdę naciskał mój zespół. To mój przyjaciel, ale pierwszy raz razem pracowaliśmy. Było perfekcyjnie. W WRC jesteśmy na tym samym poziomie i obaj wiemy, że walka bez zespołu fabrycznego jest ciężka i obaj straciliśmy już cierpliwość, aby jeździć prywatnie. Myślę, że jeśli wróci w przyszłym roku, to w niższej klasie. WRC2, bo to jest kategoria dla prywatnych zespołów. Tak może jeździćA jeśli chodzi o tor, to było widać. Przyjechaliśmy tu pierwszy raz, z nowym zespołem i mieliśmy tempo na podium. Mam nadzieję, że jeszcze wróci znów i będzie więcej jeździł po torze. Czuję, że to jego dom... Wie wszystko o wyścigach. To jego miejsce."A wieczorkiem kawał rozmowy z RK o F1, nowych kwalach itp.

Opublikowany przez Cezary Gutowski na 20 marca 2016


Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: