Strona główna Informacje z WRC O Robercie Kubicy Klasyfikacje Kontakt English version

wtorek, 19 stycznia 2016

"Nie byłem gotów na WRC" [Aktualizacja wtorek godz. 15:10]

Robert Kubica podsumował swoje 3 lata występów w Rajdowych Mistrzostwach Świata. Polak przyznał, że być może za szybko przeszedł z WRC 2 do WRC i powiedział, co go najbardziej cieszy po sezonach rywalizacji.

Robert rozmawiał z portalem maxrally.com przed Rajdem Monte Carlo. Jak mówi, niezależnie od tego, jaka będzie jego przyszłość w rajdach, jest zadowolony z tego, co udało mu się osiągnąć.

"Jednym z najważniejszych rezultatów, jakie osiągnąłem w rajdach jest to, że ludzie postrzegają mnie jako normalnego uczestnika, a nie niepełnosprawnego kierowcę. Pokazałem, że jeżeli mogę skoncentrować się tylko na jeździe i podchodzę właściwie do rajdu, to wszystko może całkiem ładnie wyglądać" - powiedział Robert.

"Mieliśmy pewne komplikacje w 2014 roku i z pewnych powodów również w ubiegłym, ale byłem zadowolony z mojej formy w drugiej połowie ostatniego sezonu. Nie osiągnąłem tak wielu dobrych rezultatów jak bym chciał, ale były ku temu powody" - dodał nasz kierowca.

Co ciekawe, Kubica przyznaje, że być może jego przejście do WRC było zbyt wczesne."Patrząc wstecz, można powiedzieć, że wygranie WRC2 ostatecznie nie było zbyt dobre i być może nie byłem gotów na WRC. Wszyscy myśleli, że skoro jeździłem w Formule 1 to rajdy będą dla mnie łatwe i wskoczę do samochodu i będę jechał takim samym tempem. W marcu 2013 roku pojechałem mój pierwszy rajd szutrowy po zaledwie 2 dniach testów i to nie było normalne. Spodziewałem się zbyt wiele, a w jeździe na szutrze nie ma czasu na zastanawianie się, a w samochodzie WRC jest go jeszcze mniej. Ostatecznie nie byłem gotowy" - dodał nasz rodak.

Aktualizacja wtorek


Trwa drugi dzień zapoznania, a tymczasem w parku serwisowym:
fot. GabriPalmi

Aktualizacja godz. 12:20


Autko gotowe.
fot. planetemarcus

Aktualizacja


Takie warunki panują na trasach rajdu. Pierwsze 3 zdjęcia to ujęcia z tej samej próby - liczącego ponad 50 km OS-u 9/11.

Aktualizacja godz. 15:10

Kolejne zdjęcia auta naszej załogi. Stanowisko serwisowe wygląda całkiem całkiem...
fot. Cezary Gutowski

fot. Aldona Marciniak

fot. Cezary Gutowski

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

Brak komentarzy: