Strona główna Informacje z WRC O Robercie Kubicy Klasyfikacje Kontakt English version

środa, 17 czerwca 2015

Robert Kubica podsumowuje Formułę 1

Na portalu onet.pl ukazał się ciekawy wywiad z Robertem Kubicą, w którym Polak wypowiada się na temat współczesnej Formuły 1. Podobnie jak wielu kibiców, jest on sceptycznie nastawiony do wprowadzanych w ostatnich latach przepisów. 


Robert oceniając Formułę 1 mówi o najlepszym według niego sezonie czyli 2008:

"Gdyby walka między kierowcami była bardziej zacięta, to nie byłoby aż tyle krytyki. Moim zdaniem najlepszym sezonem ostatnio był 2008. Z tego, co pamiętam, to niemal każdy zespół przynajmniej raz stanął na podium. W ośmiu dziesiątych czy jednej sekundzie mogło się zmieścić nawet 15 aut. Dlaczego? Ponieważ regulamin był dla wszystkich jasny i nie zmieniał się radykalnie od kilku sezonów. A teraz wprowadzono wielkie zmiany i w kryzysowych czasach - bo prawie każdy sport motorowy odczuwa kryzys i nie ma już tak dużych budżetów - doszło do tego, że z dziewięciu zespołów, które mogły stanąć na podium, zostały mniej więcej trzy: Ferrari, Williams i Mercedes. I tyle."

Robert wskazuje również na to, co jest największą według niego bolączką współczesnej "Jedynki":

"Moim zdaniem największym mankamentem, ale tak było zawsze, jest dominacja jednego zespołu. Brak tego dreszczyku, gdy...

Posted by Cezary Gutowski on 17 czerwca 2015


Polak mówi również o powrocie tankowania, analizach wyścigowych czy DRS, który w jego ocenie jest błędem.

"Formuła 1 to oczywiście nadal wyścigi bardzo elitarne i prestiżowe. Jest też wciąż bardzo popularnym sportem. Zawsze tak będzie, że będą fale krytyki i pozytywne komentarze." - podsumowuje Kubica.

Całą obszerną rozmowę Roberta z Cezarym Gutowskim możecie przeczytać TUTAJ.

Strona powrotroberta.blogspot.com jest na facebooku oraz Twitterze! Dołącz do osób ją lubiących i bądź na bieżąco!

Więcej o całej F1 na MC Formula i onestopstrategy.com

7 komentarzy:

Jaro75 pisze...

Ale pomimo tego wszystkiego chętnie bym Cię tam jeszcze Robert zobaczył.Wtedy na pewno bym oglądał bo teraz to ciężko mi się zmusić.Może to starość... :)) a może dlatego że już cholera wie kto tam jest dobry a kto nie :))
Szkoda że tak krótko ale swoje pokazałeś Robert choć fury dobrej nigdy nie miałeś.Nawet w 2008.
Bernie dobrze powiedział w 2008 roku że Hamiltona to byś rozjechał mając te same auto :))
W Kanadzie było P2 ale prawie 0,7 za Mclarenem Lewisa więc jak niby można było marzyć o zwycięstwie ale troszkę szczęścia ( co w przypadku Robertosa jest rzadkością )i było pięknie.Ja już ku... nie dożyję czegoś podobnego od innego swojego rodaka.Już się taki nie urodzi.Niestety.

P.S.
Szkoda że nie wyszło z Ferrari przez tą Andorę bo przynajmniej byłby Hiszpan z boku bo wszystko wszystkim ale żebv dobić się czystym talentem do F1 jako POLAK i przez tą w sumie krótką karierę mięć obok najpierw niemca a potem ruska to normalnie brak słów :)

Pozdrowienia Robert !!!!!!

Anonimowy pisze...

A ja myślę, że w takich samych bolidach, tylko Hamilton miałby szanse z Robertem. Jeżeli byłbym szefem/właścicielem zespołu, to właśnie ta para byłaby moim celem/marzeniem.

Anonimowy pisze...

Ja mślę, że F1 nie zmieni się dopóki nie zmieni się jej głowa... Dziadki powinni ustąpić miejsca młodszemu pokoleniu bo dzisiejsza F1 to już nie jest F1. Jak można było doprowadzić do sytuacji, kiedy królowa sportów motorowych jak się ją powszechnie nazywa stała się najnudniejszą serią wyścigową. Masakra, dno itd. Dobrze,że Roberta tam nie ma. Po śledzeniu F1 przez kilkanaście lat dziś z bólem serca mówię sobie dość.
Nie chcę na to patrzeć bo nie ma na co. Słabe bolidy, beznadziejny dźwięk silnika, brak walki na torze, sztuczne wyprzedzanie, oszczędzanie wszystkiego co się da, nabijanie kieszeni włodarzy i lalusiowaci kierowcy... Dość!!!

Andrzej pisze...

Ja natomiast myślę, że nie ma co porównywać Roberta do tamtych czasów. Wiele od tamtej pory w Formule pierwszej się zmieniło i nie wiadomo tak naprawdę, czy Robert jeździłby tak samo dobrze jak to było kiedyś. W sumie on już pewnie nie wróci więc nie ma, o czym dyskutować.

Anonimowy pisze...

^formule pierwszej? :D formuła JEDEN, jeden. Ech.

marian burzak pisze...

Obaj znali się jeszcze przed F1 konkurując ze sobą równo; żaden z nich nie twierdził, że był lepszy od drugiego; a dzisiaj, Robert próbuje coś udowodnić , i nie jest mu łatwo.
Tragedia spotkała jego samego, podczas gdy my, możemy co najwyżej współczuć , ale też kibicować, a czasem uronić łezkę za niespełnionym, Jaro ;)
Będzie jeszcze lepiej niż jest, to ważne !!

Anonimowy pisze...

Za czasów przed F1 praktycznie tylko Hamilton był w stanie siedzieć na ogonie Robierta czy tez odwrotnie z tą różnicą, że w tamtym czasie- za czasów dzieciaka - Hamilton już był pod opieką McLarena [jeżeli dobrze pamiętam ?] a Rob pod opieką Taty i mechanika .....
Trzeba kończyć te dywagacje bo łezka się kręci w oku znowu....